В українців за кордоном масово вилучають дітей: стали відомі причини

Станом на кінець липня в українців за кордоном було вилучено 430 дітей й 65 з них вже вдалося повернути. Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на дані Національної соціальної сервісної служби, яка реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей.

Зазначається, що інформацію про такі випадки центральний орган виконавчої влади отримує як від дипломатичних установ, так і від самих родичів дітей.

Найчастіше такі випадки траплялися у Німеччині (122 дитини), Польщі (39 дітей), Норвегії та Іспанії (по 20 дітей).

Як розповів голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, причини вилучення дитини від батьків доволі різні.

“Може бути як незнання законодавства країни перебування нашими батьками, різний підхід, скажімо так, до виховання дітей в Україні і за кордоном. Наприклад, коли дитину голосно сварять на вулиці, коли дитину саму, наприклад, у віці до десяти років відправляють у школу, що в принципі в Україні звично, а в багатьох країнах Європи це заборонено”, — пояснив він.

Окрім того, дитину можуть забрати з об’єктивних причин, коли у батьків спостерігаються проблеми зі здоров’ям, в тому числі психічні розлади. Тоді, для безпеки дітей їх поміщають у місцеві заклади опіки різних форм, які існують у конкретній країні. Завдання ж соціальної сервісної служби у такому випадку знайти родичів чи законних представників дитини, які готові поїхати в іншу країну, забрати її додому та надалі опікуватися, — розповів посадовець.

Варто зауважити, що за даними Рахункової палати, з початку повномасштабного вторгнення Росії понад 2 млн дітей виїхали з України.

Згідно з інформацією Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН), в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Понад 1,1 млн людей проживало в Німеччині та 957 тисяч перебувало у Польщі. За межами Європи нарахували 558 300 біженців з України.

Ольга Степанова

Recent Posts

Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати

В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого територіальні центри комплектування активно розсилають повістки…

6 хв. ago

На замітку господиням: 3 помилки, які зіпсують пасту карбонара

Під час приготування пасти карбонари чи болоньєзе можна допустити деякі помилки, які зіпсують смак страви.…

16 хв. ago

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

29 хв. ago

Чи може ТЦК передати повістку через родичів: юрист дав пояснення

Військовослужбовці ТЦК не можуть передати повістку військовозобов'язаному через родичів. Якщо це сталося, то документ не…

44 хв. ago

Експерти пояснили небажання Путіна оголошувати нову хвилю мобілізації

Росія наразі не планує оголошення нової хвилі мобілізації в короткостроковій або середньостроковій перспективі, оскільки президент…

44 хв. ago

Стало відомо, хто може отримати пенсію загиблого військового

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсії,…

56 хв. ago