Радбез ООН проводить екстрене засідання через загрозу війни на Близькому Сході

Рада Безпеки ООН зібралася на екстрене засідання через загрозу виникнення регіональної війни на Близькому Сході.

Про це повідомляє The Times of Israel.

На засіданні мають обговорити ситуацію довкола ліквідації старшого радника лідера “Хезболли” Ісмаїла Ганії під час удару в Тегерані.

Обговорення цього питання запросив Іран, надіславши запит Генсеку ООН та постійному представництву Росії, яка у липні головує в Раді безпеки ООН. Запит Тегерану підтримали члени Радбезу – Росія, Алжир та Китай.

Дипломатичне протистояння

Вбивства політичного лідера ХАМАСу Ісмаїла Ганії в Ірані та одного з командирів “Хезболли” у Лівані розпалили дипломатичну боротьбу в ООН та інших організаціях, які намагаються стримати складну ситуацію, що загострюється.

“Різноманітні напади за останні кілька днів є серйозною і небезпечною ескалацією”, – заявила на початку засідання Ради заступник Генсека ООН Розмарі Дікарло. Вона закликає до дипломатичних зусиль “змінити траєкторію і шукати шлях до регіонального миру і стабільності”.

Під час засідання більшість країн-членів Ради Безпеки ООН закликали активізувати дипломатичні зусилля для запобігання ширшому конфлікту.

Китай, Росія, Алжир та інші засуджують вбивство Ханії в Тегерані, яке посол Ірану в ООН назвав терористичним актом.

Натомість заступник посла США в ООН Роберт Вуд закликав членів Ради Безпеки, що мають вплив на Іран, посилити тиск на Тегеран для припинення ескалації свого проксі-конфлікту проти Ізраїлю та інших учасників.

Посол Ірану Амір Саїд Іравані зазначив, що Іран постійно проявляв максимальну стриманість, але залишає за собою право рішуче відповісти. Він закликав Раду Безпеки засудити Ізраїль і покарати його санкціями.

Заступник представника Ізраїлю в ООН Джонатан Міллер закликав Раду Безпеки засудити Іран за підтримку регіонального тероризму і посилити санкції проти Тегерана.

“Ми захистимося і відповімо великою силою проти тих, хто завдає нам шкоди”, – сказав Міллер, закликаючи світ підтримати Ізраїль.

Однак, на думку видання, малоймовірно, що Рада Безпеки зможе об’єднатися навколо якогось спільного послання щодо авіаударів. США, ключовий союзник Ізраїлю, та Росія, що має тісні зв’язки з Іраном, є членами Ради з правом вето.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

48 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

50 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

60 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago