Міністри енергетики країн Великої сімки (G7) домовилися знижувати залежність від постачання російської продукції для потреб їхньої ядерної енергетики.
Про це йдеться у комюніке , поширеному за підсумками зустрічі в італійському Турині.
«Ми підтверджуємо відданість лідерів G7 до скорочення залежності від постачання з Росії товарів цивільного призначення, включаючи сприяння створенню диверсифікованого ланцюжка постачання палива, вільного від впливу Росії», – йдеться у документі.
Також G7, до якої входять США, Великобританія, Німеччина, Франція, Канада, Японія та Італія, має намір сприяти країнам, які прагнуть диверсифікації поставок.
Міністри також зобов’язалися сприяти термоядерному синтезу як джерелу майбутнього енергії.
Німеччина раніше заперечувала будь-які згадки про ядерну енергетику в рамках ініціатив групи так званого «зеленого переходу», зазначило агентство Bloomberg.
Також міністри домовилися про припинення використання вугілля у виробництві електроенергії, починаючи з 2030 року.
Раніше Bloomberg повідомив, що адміністрація президента США Джо Байден розглядає можливість заборонити імпорт збагаченого російського урану. Зараз Росія постачає близько 25% урану для американських реакторів.
США готові вже цього року заборонити постачання урану з Росії, повідомляло у лютому видання Financial Times. У результаті Росатом може втратити ринок, який щороку приносить йому до $1 млрд.
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…
Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…