Здебільшого депортація українців із Польщі трапляється, якщо вони порушують правила країни щодо іммігрантів або йдуть проти букви закону за іншими статтями. Чи можуть депортувати в Україну під час війни і якщо так, то за що – далі в матеріалі.
На офіційному сайті Республіки Польща детально описано, які причини депортації з України. Більшість із них зосереджена навколо порушення міграційного законодавства, але бувають й інші аргументи.
Так, депортація українців із Польщі можлива, якщо мігрант:
Депортація українців із Польщі також можлива, якщо йому було відмовлено в отриманні статусу захисту або біженства, але він залишився в країні.
З тим, за що можуть депортувати з Європи, все зрозуміло, але депортувати людину з країни, яка враховує гуманітарне право, непросто. Особливо ситуація для польської влади ускладнюється, якщо на батьківщині депортованого йде війна. У цьому випадку бойові дії на території України змушують органи правопорядку використовувати інші механізми.
Депортація українців з ЄС відбувається в індивідуальному порядку. Будь-який біженець може сказати, що в нього в країні йде війна, і тому він не може туди повернутися, навіть незважаючи на порушення законодавства Польщі. Тоді його випадок розглядатимуть окремо, бо країни Європейського Союзу не мають права примусово повертати біженців додому, поки триває війна.
Міграційна служба та інші компетентні органи враховуватимуть кілька моментів:
Для країн ЄС будь-яке питання депортації – це питання не тільки юридичного, а й морального боку.
Депортація українців з ЄС, якщо таке рішення вже ухвалено, не відбувається моментально. Спочатку порушнику пропонують самостійно і добровільно виїхати з Польщі в термін від 15 до 30 днів. Якщо він ігнорує цю постанову, тоді органи правопорядку супроводжують депортованого до кордону з його рідною країною.
Важливо розуміти, що примусова депортація можлива не тільки в цьому випадку. Польська влада може негайно вислати людину з країни, якщо розуміє, що вона схильна до втечі та\або своїми діями загрожує безпеці держави. У цих двох ситуаціях ніхто не буде давати 15-30 денний термін – відправлять додому відразу.
Також варто розуміти, що крім фізичної депортації, українцю заборонять в’їзд на територію держави. Залежно від виду порушення термін може бути різним – від півроку до п’яти років.
Важливо розуміти, що будь-яка людина, яка отримала повідомлення про те, що її буде вислано з країни, може оскаржити це рішення в суді. Робити це краще відразу в Польщі, до того ж у двотижневий термін, щойно ви отримали повідомлення.
Усе, що потрібно – звернутися в той Ужонд, з якого прийшла повістка, і написати там заяву. Найчастіше, весь період, поки апеляція перебуватиме на розгляді – це час, коли людина може законно перебувати в Польщі.
У Києві суттєво змінилася вартість оренди житла. За квітень до цінника додалося 13,69% або понад…
Сьогодні смартфон став безальтернативним помічником у справах і спілкуванні, однак саме через нього українці дедалі…
Українці, які перевозять готівкові долари чи євро через державний кордон, ризикують втратити гроші, якщо не…
Відновлення України після війни, за оцінками експертів, може обійтися у понад 530 мільярдів доларів, і для цього…
Росія готова шукати баланс інтересів щодо територіальних поступок для укладення мирної угоди. Про це заявив голова…
Тренч - це класика, яка ніколи не виходить з моди. У прохолодну весняну погоду такий…