Концепція святкування Нового року є універсальною, але час і звичаї, пов’язані з цим, сильно відрізняються у різних культурах. У той час як 1 січня знаменує собою початок року за григоріанським календарем в багатьох частинах світу, тоді як інші країни живуть за іншою системою літочислення. Ось п’ять прикладів країн, де 1 січня не настане 2025 рік.
У Північній Кореї час рахують не за григоріанським, а за власним календарем чучхе, початок якого відраховується від 1912 року – року народження Кім Ір Сена – діда Кім Чен Ина. Таким чином, у 2025 році у Північній Кореї настане 113 рік за цим календарем. Корейці святкують Новий рік у колі сім’ї, а в столиці Пхеньяні зазвичай запускають феєрверки на площі Кім Ір Сена та звернення лідера Кім Чен Ина на національному телебачені, який озвучує пріоритети на майбутній рік.
В Ірані новий рік відзначають не 1 січня, а 20 березня під час свята Навруз, що символізує прихід весни. У цей період іранці прикрашають будинки, готують святкові страви та проводять ритуали очищення, як-от перестрибування через вогонь. Навруз знаменує початок нового року, який у 2024-2025 роках буде 1404-м за іранським календарем.
Рош га-Шана — дводенне свято в пам’ять про закінчення семи днів творіння з Книги Буття. Святкування передбачає ритуали, які виконуються гучним святкування та тихим самоаналізом. Відповідно до єврейської релігії, у дні після створення Всесвіту Бог ще мав визначити долю людства. Таким чином, євреї вважають, що у ці дні дозволяють Богу вирішити їхню долю на наступний рік. В Україні це свято відоме завдяки паломництву до могили цадика Нахмана в Умані. У 2025 році це свято триватиме з 22 по 24 вересня та відзначить прихід 5786 року.
Мусульмани дотримуються місячного календаря, і їхній Новий рік починається в перший день місяця Мухаррам. Це свято зазвичай відзначається молитвами та роздумами та у 2025 році випадає на 25-26 червня. Літочислення за хіджрою розпочалося з переселення пророка Мухаммеда з Мекки до Медіни у 622 році нашої ери, тому у 2025 році мусульмани святкуватимуть 1447 рік хіджри. Цей день є національним святом в Алжирі, Бахрейні, Єгипті, Індонезії, Лівії, Саудівській Аравії, ОАЕ та інших мусульманських країнах.
Ефіопія живе за власним календарем, який відстає на сім або вісім років від григоріанського. Новий рік тут святкують 11 вересня. Ефіопський рік має 13 місяців: 12 з них мають по 30 днів, а останній — 5 або 6 днів. У 2025 році Ефіопія святкуватиме 2017 рік. Для початку року ефіопи та послідовники церкви Еритреї сьогодні використовують дату Благовіщення 25 березня 9 року, яка була визначена за підрахунками Анніана Олександрійського, тоді як більшість християн взяли розрахунки Діонісія Малого, який у 525 році визначив цю дату на вісім років більш ранню.
Пращури сучасних пінгвінів були гігантськими – їхній зріст міг сягати двох метрів, вони співіснували з китами-базилозавридами. Про це…
Щастя людей протягом усього життя найточніше залежить від міцності стосунків. Вони "невід'ємні для всього, що ми…
В Україні з 1 січня перерахували суми у платіжках за доставку газу. Сам тариф не…
Лукашенко має намір ще раз зустрітися з ЦВК, щоб визначитися, чи запрошувати на президентські вибори…
У "ПриватБанку" пояснили, що іноді операції з картками можуть проходити додаткову перевірку через Службу безпеки…
З 2025 року українцям доведеться адаптуватися до оновлених вимог для виходу на пенсію за віком.…