Німеччина приєдналася до Сполучених Штатів у п’ятницю, дозволивши Україні вражати деякі цілі на російській території за допомогою зброї далекого радіусу дії, яку вони постачають — суттєва зміна політики, яка сталася, оскільки виснажені українські війська втрачають позиції у війні. Про це пише The Washington Post.
Зазначається, що українські офіційні особи висловили розчарування обмеженнями на використання західної зброї — особливо тому, що цього місяця Харків зазнав російського нападу, який розтягнув озброєні та неукомплектовані сили Києва.
“Крім надання Україні шансу краще захистити Харків шляхом націлювання на російські сили в регіоні, незрозуміло, який вплив пом’якшення обмежень може мати на розвиток конфлікту в період, який виявляється критичним. Але це викликало шалену відповідь Москви та попередження, що це може втягнути Росію у війну з НАТО”, – йдеться у матеріалі.
Журналісти цитують представників Білого дому, які підкреслили, що політика США, які закликають Україну не використовувати надані Вашингтоном ATACMS або ракети великої дальності та інші боєприпаси для наступальних ударів усередині Росії, не змінилася.
“Західні лідери вагалися щодо пом’якшення обмежень на свою зброю через ризик, що це спровокує президента Росії Володимира Путіна, який неодноразово попереджав, що пряме втручання Заходу може поставити світ на шлях ядерного конфлікту. Минулого тижня Росія заявила про початок військових навчань із застосуванням тактичної ядерної зброї”, – нагадує ЗМІ.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…