Українці віком від 18 до 60 років за умов мобілізації в Україні зобов’язані звірити облікові дані у територіальних центрах комплектування (ТЦК). Для підтвердження деякої інформації про стан здоров’я, спеціальність тощо потрібно принести певні підтверджуючі документи. З якими документами іти у ТЦК, розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв’ю Telegraf.
Істомін назвав основні та додаткові документи, які потрібно мати військовозобов’язаному, якщо він прийшов для оновлення даних при мобілізації в Україні.
Основні документи:
Додаткові документи надаються у випадку оновлення даних за умов мобілізації в Україні. Це необхідно зробити, якщо у громадянина щось змінилось у житті (сімейний стан, здоров’я тощо), є право на відстрочку або є спеціальність, важлива для війська. Тоді необхідно показати ТЦК
Речник військкомату пояснив, що лікарі військово-медичної комісії мають доступ до системи Helsi з даними про стан здоров’я військовозобов’язаних. Однак, якщо є інші довідки, то їх можна принести додатково.
Роман Істомін пояснив, що військкомати повинні мати інформацію з близько 30 пунктів, які стосуються військовозобов’язаних при мобілізації в Україні. Найважливіші з них він назвав у розмові з журналістами:
Зі слів військкома, якщо у громадянина стались зміни в особових даних в умовах мобілізації в Україні, то кожну таку ситуацію потрібно підтверджувати відповідними документами.
“Для внесення до Єдиного реєстру військовозобов’язаних більшість змін має бути підтверджена відповідними документами”, — наголосив Істомін.
Зазначимо, закон про посилення мобілізації в Україні набув чинності 18 травня і вимагає, щоб до 16 липня усі військовозобов’язані призовного віку оновили військово-облікові дані у ТЦК. Зробити це можна кількома шляхами. Найперше — особисто прийти у військкомат: щоб спростити цю процедуру, почали працювати електронні черги. Другий спосіб оновлення даних — візит у центри надання адміністративних послуг (ЦНАП): вони працюють у органах місцевої влади. Третій спосіб — скористатись застосунком Міноборони “Резерв+”, який дає можливість виконати необхідні процедури онлайн і доступний у тому числі для українців за кордоном.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…