На військовому обліку будуть всі: Веніславський розповів, що очікувати від нового закону про мобілізацію

Новий законопроєкт про мобілізацію спрямований на оптимізацію системи військового обліку. Він покликаний забезпечити точний облік усіх військовозобов’язаних громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Одночасно з цим, законопроєкт передбачає виключення з реєстру осіб, які не підлягають мобілізації, до яких відносяться засуджені, співробітники поліції та рятувальники.

Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський 24 Каналу. За його словами, держава не розуміє, який у неї мобілізаційний потенціал, оскільки поліцейські та представники інших складових сектор безпеки оборони, які не входять до складу ЗСУ, перебувають на спеціальних внутрішніх обліках.

“Нині всі будуть перебувати на військовому обліку. І будуть, відповідно, або мати право на відстрочку від призову, або на бронювання. Це концептуальна річ для того, щоби ми розуміли на кого держава може розраховувати в умовах такої повномасштабної війни”, — наголошує Федір Веніславський.

Також він зазначив, що новий законопроєкт спрямований на регулювання незаконного перетину кордону особами з інвалідністю. Останнім часом почастішали випадки, коли такі люди зловживали законодавством, використовуючи супроводжуючих для незаконного переміщення через кордон. Законопроєкт покликаний припинити ці махінації, не обмежуючи при цьому права людей з інвалідністю на законний супровід.

Крім того, за словами Веніславського, деякі нардепи подавали поправки до законопроєкту, у яких пропонували надати право на відтермінування для всіх депутатів районних і міських рад. Ці пропозиції не погодили. При цьому не буде так званого “фінансового бронювання”, тож люди з великою зарплатою не матимуть привілеїв у питанні мобілізації.

Разом з тим, законодавці намагалися збільшити кількість держслужбовців, заброньованих від мобілізації, особливо силовиків (ДБР, НАБУ, прокуратура, поліція). Судові органи також матимуть право на відстрочку. Бронювання за категоріями держслужбовців базуватиметься на критичності їхньої роботи для життєдіяльності населення.

“Найбільше, ми бачимо, потребують бронювання ті, хто працюють на оборонну промисловість на підприємствах оборонно-промислового комплексу. Адже ті, хто забезпечує наші ЗС засобами ураження ворога, точно не повинні йти в бойові підрозділи. Вони мають максимально на своїх місцях посилювати нашу спроможність боротися з ворогом”, – наголосив Веніславський.

Законопроєкт про мобілізацію

Комітет Верховної Ради завершив розглядати усі правки щодо проєкту закону. За словами Федора Веніславського, наступного тижня є усі шанси завершити законопроєкт на рівні комітету та надати його громадянам для широкого ознайомлення. Водночас важко спрогнозувати, скільки цей проєкт закону розглядатиме Верховна Рада.

Кабмін ще в січні вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки. Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні. 

Нагадаємо, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що наразі потреба в мобілізації, яка раніше оцінювалася у 500 тисяч військових, суттєво зменшилася. Але захисники, які прийшли воювати у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Зараз переглядається чисельність певних військових частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стало відомо, хто може отримати пенсію загиблого військового

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсії,…

7 хв. ago

На Троєщині стали трамваї: що сталося?

У Деснянському районі Києва через технічні причини зупинилися трамваї. Про це повідомляє «Київпастранс». Зокрема, йдеться про маршрути…

19 хв. ago

У Києві погіршився стан повітря: у чому причина

У Києві вранці 20 вересня фіксують тимчасове погіршення стану повітря. Ймовірною причиною називають пожежі в…

44 хв. ago

Politico: Грузія може втратити безвізовий режим із ЄС

Європейський Союз готовий призупинити дію безвізового режиму для громадян Грузії через відступ від демократії та…

55 хв. ago

Дешевше не їздити: як зміниться вартість автогазу до кінця року

Власникам автомобілів з ГБО слід готуватися до суттєвого зростання цін на скраплений газ до кінця…

1 годину ago