Україна заходить в 2025 рік в слабкій позиції: тривожний прогноз

Україна вступає у 2025 рік на позиціях військової слабкості та падіння бойового духу через значні територіальні втрати, пише німецьке видання WELT, оцінюючи стан війни.

Як йдеться в матеріалі видання, на Донеччині, одному з найбільш напружених напрямків, російські війська продовжують наступ. За словами австрійського військового експерта Маркуса Райзнера, окупанти наблизилися до третьої лінії української оборони біля Покровська. Він прогнозує, що найближчими тижнями українські сили можуть залишити район Курахового, а місто Часів Яр опиняється під загрозою повного захоплення.

Експерт також назвав невдалою українську операцію в Курській області, зазначивши, що ресурси, залучені для цієї місії, могли б бути ефективніше використані в інших регіонах. Росія вже повернула під контроль близько половини територій, втрачених у цьому регіоні, а до весни 2025 року Україна ризикує втратити всю Курську область.

Маркус Райзнер звертає увагу, що Кремль не полишає планів повного захоплення Херсонської та Запорізької областей. Водночас український артилерист Роман Грещук, який служить поблизу Херсона, запевняє, що спроби росіян форсувати Дніпро приречені на провал: “Навіть якщо вони зберуть 300 човнів, ми готові. Такі дії будуть для них самогубством. Ми тримаємося, адже знаємо, за що воюємо”.

Попри оптимізм окремих військових, загальний моральний стан серед солдатів залишається проблемою. Зокрема, WELT повідомляє про випадки дезертирства та скарги на дефіцит ресурсів.

Однією з ключових проблем є нестача кадрів: на окремих ділянках фронту один український солдат протистоїть семи росіянам. Це частково пояснюється труднощами мобілізації.

Видання відзначає, що західні союзники не поспішають надавати Україні достатньо зброї для кардинальної зміни ситуації на фронті. Новий президент США, за прогнозами, планує перекласти основний тягар підтримки України на Європу.

Головною темою для Києва у можливих мирних переговорах мають стати гарантії безпеки, які б запобігли новому вторгненню Росії. Проте, за словами Райзнера, військові гарантії європейських країн можуть виявитися недостатніми.

“Яких європейських армій варто боятися Росії?” — риторично запитує аналітик і додає, що головним стримуючим фактором для Росії мають залишатися США.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Використання компосту на дачі: як зробити натуральне добриво своїми руками

У часи, коли все більше дачників прагнуть вирощувати овочі та фрукти без хімії, на перший…

8 хв. ago

В ISW розповіли про зміну тактики наступу РФ

Російські загарбники, ймовірно, почали масово використовувати бронетехніку на фронті після періоду обмеженого застосування. При цьому…

23 хв. ago

Свята у квітні 2025: скільки вихідних українці матимуть на Великдень

Другий місяць весни містить у собі різні важливі дати. Ми склали для вас квітневий календар…

33 хв. ago

Канада планує й далі підтримувати Україну

Правляча Ліберальна партія Канади запевнила, що в разі перемоги на виборах надалі надаватиме Україні всебічну…

40 хв. ago

В Україні викрили ще дві нові шахрайські схеми: де й як можна стати жертвою аферистів

В Україні активізувалися шахраї, які розсилають фейкові SMS про "запис на прийом", спонукаючи людей переходити…

53 хв. ago

Трамп не виключає тимчасового пом’якшення тарифів для окремих автовиробників

Президент США Дональд Трамп заявив про можливість тимчасового звільнення деяких автовиробників від 25% мит на імпорт…

1 годину ago