Демобілізація в Україні – одне з найбільш обговорюваних питань, але поки що її не планують проводити. Водночас в українському законодавстві прописано низку підстав, коли військовослужбовці можуть залишити службу. Розповідаємо, чи можна демобілізуватися раніше терміну і хто може звільнитися.
Якихось суттєвих змін у процесі демобілізації не відбулося. Як розповідав раніше УНІАН, проєкт закону про демобілізацію вже розроблено, але в Україні немає резервів для її проведення. Тому в Міноборони просять профільний комітет Верховної Ради відкласти підготовку законопроєкту про демобілізацію військовослужбовців – до 18 березня наступного року.
Наразі за українським законодавством звільнитися з армії можна з низки причин – їх прописано у статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу“.
Хто може демобілізуватися в Україні:
Щодо останнього пункту у вищезгаданому законі міститься низка сімейних обставин, які дають право демобілізуватися.
Також звільнитися з лав ЗСУ можуть військовослужбовці, які повернулися з полону – якщо не можуть продовжувати службу (або не бажають).
Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 11-12 січня 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та…
Обраний президент США Дональд Трамп відмовився виключити можливість військового захоплення острова Гренландія, який є частиною Королівства…
Штурмові групи російських окупантів проникли до бойових порядків українських військових на Торецькому напрямку. Як передає…
Припинення бойових дій – не підстава для скасування воєнного стану. Відповідну заяву зробив нардеп Ярослав…
На тлі заяви обраного президента США Дональда Трампа про бажання повернути Панамський канал під американський контроль в…
Економічна ситуація в Україні залишається вкрай складною: нещодавнє соціологічне дослідження показало, що майже 9% населення…