Демобілізація в Україні – одне з найбільш обговорюваних питань, але поки що її не планують проводити. Водночас в українському законодавстві прописано низку підстав, коли військовослужбовці можуть залишити службу. Розповідаємо, чи можна демобілізуватися раніше терміну і хто може звільнитися.
Якихось суттєвих змін у процесі демобілізації не відбулося. Як розповідав раніше УНІАН, проєкт закону про демобілізацію вже розроблено, але в Україні немає резервів для її проведення. Тому в Міноборони просять профільний комітет Верховної Ради відкласти підготовку законопроєкту про демобілізацію військовослужбовців – до 18 березня наступного року.
Наразі за українським законодавством звільнитися з армії можна з низки причин – їх прописано у статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу“.
Хто може демобілізуватися в Україні:
Щодо останнього пункту у вищезгаданому законі міститься низка сімейних обставин, які дають право демобілізуватися.
Також звільнитися з лав ЗСУ можуть військовослужбовці, які повернулися з полону – якщо не можуть продовжувати службу (або не бажають).
У квітні 2024 року державний борг України склав 92% від внутрішнього валового продукту (ВВП) країни. Про це…
В рекомендаціях користувачів Instagram та Threads почне з’являтися політичний контент. Meta продовжує переглядати свої правила модерації та політику щодо контенту…
Наразі в Україні найчастіше штрафи накладають за неявку по повістці, причому дуже багато випадків, коли…
Низькі доходи більшості українців залишаються болючою темою. Утім, народний депутат від партії "Слуга народу" Анатолій…
У Бразилії літак Cessna Citation викотився зі злітно-посадкової смуги аеропорту Убатуба, на узбережжі Сан-Паулу та вибухнув посеред пляжу.…
У першій половині 2024 року майже 92 000 індивідуальних підприємців в Україні припинили свою діяльність,…