Демобілізація в Україні – одне з найбільш обговорюваних питань, але поки що її не планують проводити. Водночас в українському законодавстві прописано низку підстав, коли військовослужбовці можуть залишити службу. Розповідаємо, чи можна демобілізуватися раніше терміну і хто може звільнитися.
Якихось суттєвих змін у процесі демобілізації не відбулося. Як розповідав раніше УНІАН, проєкт закону про демобілізацію вже розроблено, але в Україні немає резервів для її проведення. Тому в Міноборони просять профільний комітет Верховної Ради відкласти підготовку законопроєкту про демобілізацію військовослужбовців – до 18 березня наступного року.
Наразі за українським законодавством звільнитися з армії можна з низки причин – їх прописано у статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу“.
Хто може демобілізуватися в Україні:
Щодо останнього пункту у вищезгаданому законі міститься низка сімейних обставин, які дають право демобілізуватися.
Також звільнитися з лав ЗСУ можуть військовослужбовці, які повернулися з полону – якщо не можуть продовжувати службу (або не бажають).
У середу, 8 січня, понад 20 людей зазнали поранень, коли слон раптово став агресивним під…
У США стався курйозний інцидент за участю скандального пасажира, який ледь не влаштував авіакатастрофу. Чоловік відкрив аварійний…
Ірина Хитрик - мати п'ятирічної доньки. До повномасштабного вторгнення вони жили в Києві. Як допомогли їм…
Українцям не варто очікувати підвищення тарифів на електроенергію найближчим часом, натомість держава розширила перелік пільгових…
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров висміяв генерального директора компанії Meta Марка Цукерберга після обіцянки зробити Facebook…
Кремль "пробив чергове дно" у своєму намаганні повністю асимілювати населення тимчасово окупованих територій України. Як…