30 грудня внаслідок нового обміну полоненими 189 українців повернулися додому. Це військові – захисники “Азовсталі” та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, різних напрямків фронту.
Це підтвердив президент Володимир Зеленський. “Повернення наших людей із російського полону – це завжди дуже хороші новини для кожного з нас”, – підкреслив він.
Серед тих, хто повернувся додому, солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі “азовці”, прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-морських та Збройних сил. І також – двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі.
“Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі”, – написав президент.
Обміняти українців допомогли іноземні партнери, зокрема ОАЕ.
“Ми працюємо, щоб звільнити з російського полону кожного й кожну. Це наша мета. Ми нікого не забуваємо. Дякую команді, яка робить усе, щоб наші люди поверталися”, – зазначив Зеленський.
Сьогоднішній обмін військовополоненими став 11-м у 2024 році. Росія забрала 150 своїх військовополонених.
Загалом за 2024-й кремлівська влада обміняла лише 1330 своїх солдатів – у кілька разів менше, ніж їх потрапило в полон у поточному році, зазначив проєкт “Хочу додому“.
“Для нормальної людини може бути незрозуміло, чому на третій рік війни Росія категорично відмовляється повернути всіх своїх військовополонених додому у форматі обміну “всіх на всіх”. Адже утримання військовополонених роками не має жодного військового сенсу…
Єдина причина, чому Росія третій рік відмовляється повертати додому своїх солдатів – це використання військовополонених як інструменту тиску на українське суспільство”, – зазначила пресслужба.
Загалом за час повномасштабної війни Координаційному штабу за дорученням президента України вдалося звільнити з російської неволі вже 3956 людей. Із них у цьому році – 1358, як військових, так і цивільних.
Інфляційний тиск на гаманці українців стане лише сильнішим, а станеться це через рішення НКРЕКП щодо…
Напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості…
З 1 січня 2025 року в Україні мобілізація охоплює чоловіків віком від 25 до 60…
Новий наступ ЗСУ у Курській області РФ свідчить, що 2025 рік може виявитися більш вдалим для України,…
«Бусифікація» стала словом 2024 року, за версію словника сучасної української мови та сленгу «Мислово». Неологізм,…
Пасажири деяких авіакомпаній мають можливість повертатись у часі та святкувати Новий рік двічі. Попри те,…