Протягом року в українському небі з’являться максимум 10 літаків F-16 незалежно від того, скільки винищувачів насправді передадуть західні партнери. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.
Над Україною літають розвідувальні дрони, вишукуючи прогалини у протиповітряній обороні. Київ розраховував протистояти ворогу у повітрі за допомогою довгоочікуваних F-16, які мають бути передані вже цього літа. Однак атаки по авіабазах свідчать про те, що РФ налаштована обмежити вплив літаків ще до їх появи у небі.
В Україні сподіваються, що F-16 можна буде використовувати в координації з західною зброєю, наприклад системами Patriot. Метою є розширення небезпечної для російської авіації території. Інше сподівання полягає у тому, що винищувачі допоможуть захиститись від обстрілів. Однак, за оцінкою експертів, нестача пілотів та самих літаків стримають вплив західних “пташок”.
Київ каже, що нині “перебуває в процесі” доставлення перших F-16. Чиновники США очікують, що цього року в Америці, Нідерландах і Данії підготують приблизно 20 льотчиків. Зазвичай на один літак виділяють щонайменше двох пілотів — для відпочинку екіпажу, навчань тощо. Тобто у 2024 році Україна зможе випустити на бойові завдання лише приблизно 10 F-16.
Окрім того, можливості обмежені й через інший фактор — кількість технічного та допоміжного персоналу на землі.
Бригадний генерал Повітряних сил Сергій Голубцов пояснив, що після того, як пілоти витратять деякий час на звикання, F-16 можуть відкинути російські штурмовики. Одних лиш винищувачів буде недостатньо, щоб відкинути російську військову авіацію, але вони будуть працювати з наземними засобами ППО.
Генерал підтвердив, що це займе час, і безліч факторів можуть ускладнити процес (зокрема, брак комплексів ППО). Однак, зі слів Голубцова, якщо авіацію РФ все ж вдасться відкинути, це можна буде вважати “переламним моментом” та досягненням паритету у повітрі.
Представник Повітряних сил також прокоментував захист винищувачів від ворожих атак. Він підтвердив, що очікується посилення обстрілів аеродромів. З його слів, на території країни не залишатимуться усі обіцяні F-16.
“Є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, за межами України, щоб вони не були тут цілями. І це буде наш резерв на випадок необхідності заміни несправних літаків під час поточного ремонту”, — пояснив генерал.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…