Мобілізація в Україні: що чекає на особу, яка не з’явилася по повістці через хворобу

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.

Адвокат Андрій Межирицький пояснив, що чекає військовозобов’язаного, який не прийшов по повістці через хворобу.

Він зазначив, відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» хвороба є поважною причиною неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці (будь-якої). При цьому підтверджуючі документи про хворобу повинні бути видані закладом охорони здоров’я державної або комунальної форми власності (документи з приватних лікарень не підійдут).

«При цьому, у разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів. Якщо читати цю норму буквально, то за будь-яких обставин, незалежно від тривалості лікарняного, громадянин повинен з’явитись до ТЦК не пізніше 10 днів від дати визначеної в повістці за умови повідомлення про неможливість вчасної явки протягом трьох днів», – пояснив юрист.

 Проте, як зазначив експерт, оскільки факт повідомлення про неможливість явки в будь-який інший спосіб, окрім особистої явки не можливо підтвердити та зафіксувати, то належним способом виконання обов’язку буде самостійна явка до ТЦК та СП протягом семи днів з дати коли відпали причини, що унеможливлювали своєчасну явку (тобто протягом 7 днів з дати закриття лікарняного).

Нагадаємо, уряд змінив правила надання поштових послуг щодо сповіщення військовозобов’язаних громадян, призовників та резервістів. Відповідні зміни Кабмін вніс постановою №747 від 25 червня 2024 року. Зокрема, зміни передбачають, що тепер повістку чи інший документ про виклик до ТЦК відправлятимуть «рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення».

Лисенко Катерина

Recent Posts

У Кабміні вигадали, як прорідити лави аспірантів, які за наукою сховалися від мобілізації

Кількість охочих навчатися в аспірантурі під час війни зросла втричі. У Кабміні вирішили змінити умови…

7 хв. ago

Стосується всіх водіїв: у сервісних центрах МВС почали «зливати» клієнтів ТЦК

У Дніпрі розгорівся скандал. Чоловіки, які приходять до сервісних центрів МВС перереєструвати або оформити автомобіль,…

12 хв. ago

Стаж під час війни не врахують до пенсії: нові правила для тих, хто сидить без роботи

Українці, які наближаються до пенсійного віку або вже подають документи на оформлення виплат, нарешті отримали…

16 хв. ago

Названо місто, де живе найбільша кількість мільйонерів

Нью-Йорк знову підтвердив статус фінансової столиці світу, посівши перше місце у щорічному рейтингу міст із…

24 хв. ago

Нова пандемія і поява вірусів-зомбі — кліматологи зробили заяву

Танення льоду в Арктиці може призвести до появи смертоносних вірусів-зомбі та спровокувати нову пандемію. Про це заявили кліматологи, пише dailymail…

35 хв. ago

Як податкова дізнається про онлайн-продажі через OLX, Нову пошту та Prom: роз’яснення

Тепер продавати товари через популярні сервіси такі як OLX доставка, Prom, Нова пошта (накладений платіж)…

44 хв. ago