Мобілізація в Україні: що чекає на особу, яка не з’явилася по повістці через хворобу

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.

Адвокат Андрій Межирицький пояснив, що чекає військовозобов’язаного, який не прийшов по повістці через хворобу.

Він зазначив, відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» хвороба є поважною причиною неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці (будь-якої). При цьому підтверджуючі документи про хворобу повинні бути видані закладом охорони здоров’я державної або комунальної форми власності (документи з приватних лікарень не підійдут).

«При цьому, у разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів. Якщо читати цю норму буквально, то за будь-яких обставин, незалежно від тривалості лікарняного, громадянин повинен з’явитись до ТЦК не пізніше 10 днів від дати визначеної в повістці за умови повідомлення про неможливість вчасної явки протягом трьох днів», – пояснив юрист.

 Проте, як зазначив експерт, оскільки факт повідомлення про неможливість явки в будь-який інший спосіб, окрім особистої явки не можливо підтвердити та зафіксувати, то належним способом виконання обов’язку буде самостійна явка до ТЦК та СП протягом семи днів з дати коли відпали причини, що унеможливлювали своєчасну явку (тобто протягом 7 днів з дати закриття лікарняного).

Нагадаємо, уряд змінив правила надання поштових послуг щодо сповіщення військовозобов’язаних громадян, призовників та резервістів. Відповідні зміни Кабмін вніс постановою №747 від 25 червня 2024 року. Зокрема, зміни передбачають, що тепер повістку чи інший документ про виклик до ТЦК відправлятимуть «рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення».

Лисенко Катерина

Recent Posts

Мобілізація в Україні: Комітет Ради підтримав заборону на призов обмежено придатних до 25 роківв

Комітет з питань нацбезпеки та оборони Верховної Ради 16 вересня розглянув законопроект про заборону мобілізації обмежено придатних…

11 хв. ago

ФОПам не сподобається: у Раді хочуть скасувати важливе для підприємців положення

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) будуть знову зобов’язані сплачувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Нагадаємо,…

26 хв. ago

Ексголову Дніпропетровської ОВА Резніченка відпустили під 30 млн грн застави

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід колишньому голові Дніпропетровської обласної адміністрації Валентину Резніченку у вигляді застави…

38 хв. ago

Путіну тут не місце. Як Ердоган вкотре показав РФ, хто головний

Президента Туреччини важко назвати союзником України, зазначає журналіст Орест Сохар. Але водночас звертає увагу на…

46 хв. ago

Через аномальний паводок у двох польських містах прорвало дамби: людей евакуюють

Шторм "Борис", який пройшов у країнах центральної та східної Європи, спричинив сильні зливи та повені. Величезних…

59 хв. ago

Союзник США очікує втручання Америки, якщо Китай спробує захопити іржавий корабель

Оскільки в Південно-Китайському морі на тлі частих сутичок зростає тиск, Філіппіни проводять лінію: якщо Китай…

1 годину ago