Деякі підприємства та організації в Україні можуть забронювати своїх співробітників від мобілізації. Законопроєкт №10449, який діє з травня 2024 року, регулює не тільки правила призову, відтермінування та штрафів, а й броні.
УНІАН з’ясував, як отримати бронь від мобілізації з 1 серпня 2024 року.
Як відбувається бронювання співробітників тепер – список нововведень
Кабінет Міністрів України вніс деякі зміни до постанови №76, яка регулює порядок внесення підприємств України до категорії критично важливих. З огляду на зміни, бронь від мобілізації в Україні мають право оформити:
Важливо розуміти, що бронь від мобілізації тепер, за новим законопроєктом, доступна для всіх працівників від 18 до 60 років, тому що лист із переліком дефіцитних військово-облікових спеціальностей осіб рядового, старшинського, офіцерського складу не братиметься до уваги під час узгодження списків на бронювання, а отже, значно більша кількість працівників, для яких раніше існували обмеження, можуть бути заброньовані.
Також у постанові КМУ зазначено, що збільшено строк, на який військовозобов’язані працівники критично важливих підприємств можуть отримати бронювання. Тепер забронювати співробітника можна на 12 місяців замість 6.
Ще одне нововведення – орган, який ухвалив рішення про визначення підприємства критично важливим, у разі наявності сумнівів щодо інформації, викладеної в документах, що подаються під час бронювання працівників, може запросити документальне підтвердження такої інформації.
Ба більше – підприємства, що виробляють товари, надають послуги для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань, відтепер також спершу мають отримати відповідний статус критично важливого підприємства (бути включеними до переліку), і лише після цього зможуть подавати списки працівників на бронювання.
Як оформити бронювання співробітників – ліміти та правила
Для того щоб надати бронь від мобілізації цінним співробітникам критично важливого підприємства, потрібно виконати низку умов. Важливо переконатися, що:
Відомо, що бронь від мобілізації можуть отримати тільки 50% від загальної кількості військовозобов’язаних співробітників підприємства, але ця норма працює не завжди. Є випадки, коли бронювання буде 100%, до них належать:
Проте зміни в порядку бронювання співробітників торкнулися деяких держслужбовців – у топчиновників категорії “А”, голів обласних, районних рад, а також сільських, селищних, міських голів залишається гарантована бронь, а ось держслужбовці категорій “Б” і “В” будуть бронюватися всього на 50%.
Хто може оформити бронь від мобілізації – професії
Наразі в Україні затверджено перелік, згідно з яким працівники тих чи інших спеціальностей можуть отримати бронь від мобілізації – список виглядає так:
Керівник підприємства, який бажає оформити бронь від мобілізації для співробітника, повинен розуміти, що така опція доступна тільки для офіційно оформленого працівника. Тобто, трудовий договір або контракт обов’язковий, як і наявність військово-облікових документів. Для ФОПів наразі бронювання не передбачено.
Коаліційна угода майбутнього уряду ФРН є дуже сильною у плані солідарності з Україною, але в…
У мережі шириться інформація про те, що цьогоріч літні канікули триватимуть лише два місяці, а…
Із кожним днем погода стає все більш теплою та сонячною, а це означає, що настав…
В Іспанії з'явилася інформація про відмову місцевої влади від використання купюр номіналом 50 євро, що викликало паніку…
Українцям розповіли, яким буде тариф на газ упродовж наступного півріччя. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній…
Державна податкова служба України посилює роботу з виявлення осіб, які займаються онлайн-торгівлею, які не декларують…