Мобілізація жінок: кого з них штрафуватимуть

З набуттям чинності нового закону про мобілізацію всі військовозобов’язані мають оновити свої облікові дані, інакше передбачається штраф – це стосується не лише військовозобов’язаних чоловіків, а й деяких категорій жінок.

Про це в інтерв’ю для “Telegraf” розповів начальник Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Мирослав Волков.

Він зауважив, що відповідно до нового закону про мобілізацію № 3633-ІХ військовозобов’язані повинні оновити свої облікові дані в ТЦК та СП – встигнути варто до 16 липня. Адже за несвоєчасне оновлення даних чи порушення правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Це стосується не лише військовозобов’язаних чоловіків, а й жінок – зауважує Мирослав Волков:

“Так, їх так само можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані”.

Він наголошує, що це стосується жінок певних спеціальностей, “… а це переважно медики, віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ”.

Разом з цим він також нагадав, що безпосередня мобілізація жінок до війська може відбутися лише за добровільною згодою – про це йдеться у постанові Кабміну № 560.

Він також наголосив, що під час уточнення своїх облікових даних жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ, можуть не проходити медкомісію:

“У період обов’язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд взагалі не направляються ті військовозобов’язані, які мають право на відстрочку від призову, віком старше 55 років, заброньовані та жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ”.

Натомість ті, хто ще не має військово-облікового документа чи до цього не проходили ВЛК, муситимуть завітати на медкомісію.

Нагадаємо, раніше у Мін’юсті пояснили, хто ще може мобілізуватись до війська.

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року – повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

2 години ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

2 години ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

2 години ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

2 години ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

2 години ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

2 години ago