Мобілізація жінок: кого з них штрафуватимуть

З набуттям чинності нового закону про мобілізацію всі військовозобов’язані мають оновити свої облікові дані, інакше передбачається штраф – це стосується не лише військовозобов’язаних чоловіків, а й деяких категорій жінок.

Про це в інтерв’ю для “Telegraf” розповів начальник Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Мирослав Волков.

Він зауважив, що відповідно до нового закону про мобілізацію № 3633-ІХ військовозобов’язані повинні оновити свої облікові дані в ТЦК та СП – встигнути варто до 16 липня. Адже за несвоєчасне оновлення даних чи порушення правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Це стосується не лише військовозобов’язаних чоловіків, а й жінок – зауважує Мирослав Волков:

“Так, їх так само можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані”.

Він наголошує, що це стосується жінок певних спеціальностей, “… а це переважно медики, віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ”.

Разом з цим він також нагадав, що безпосередня мобілізація жінок до війська може відбутися лише за добровільною згодою – про це йдеться у постанові Кабміну № 560.

Він також наголосив, що під час уточнення своїх облікових даних жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ, можуть не проходити медкомісію:

“У період обов’язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд взагалі не направляються ті військовозобов’язані, які мають право на відстрочку від призову, віком старше 55 років, заброньовані та жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ”.

Натомість ті, хто ще не має військово-облікового документа чи до цього не проходили ВЛК, муситимуть завітати на медкомісію.

Нагадаємо, раніше у Мін’юсті пояснили, хто ще може мобілізуватись до війська.

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року – повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

8 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

15 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

22 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

31 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

40 хв. ago

Путін хоче повністю окупувати Донбас, Запоріжжя і Херсонщину до кінця 2025 року – Welt

Кремль має намір зробити все можливе, щоб до 2026 року повністю захопити Донецьку, Луганську, Запорізьку та…

48 хв. ago