Вбивця “Шахедів”: що відомо про ППО Skynex. ВІДЕО

Німеччина передала Україні ще один зенітний артилерійський комплекс Skynex. Йдеться про систему, завдяки якій можна збивати рій дронів, а також боротися з ракетами, не використовуючи досить дорогого ресурсу.

Детальніше про системи ППО Skynex, її особливості та характеристики описала РБК-Україна

Що відомо про цю ППО: характеристики, озброєння

Skynex – це зенітний артилерійський комплекс розробки та виробництва компанії Rheinmetall. Ця система ППО досить нова, оскільки була представлена ​​у листопаді 2021 року.

Skynex відноситься до систем протиповітряної оборони малого радіусу дії на зразок німецьких зенітних самохідних установок Gepard. Основним її озброєнням є 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3, яка має ефективну дальність стрільби 4000 метрів та скорострільність 1000 пострілів за хвилину. Гарматний модуль оснащений радаром стеження X-діапазону, який забезпечує функцію автономного пошуку мети.

Ця система продемонструвала здатність вражати рій повітряних дронів (на тестуваннях Skynex вдалося вразити рій із восьми малих БПЛА). Skynex використовує програмовані 35-мм боєприпаси програмованого підриву AHEAD, розроблені Rheinmetall, і значно дешевше систем ППО з керованими ракетами. Ці боєприпаси не підпадають під дію електронних засобів протидії під час пострілу.

Skynex включає систему управління та контролю Oerlikon Skymaster – універсальне рішення для командування та управління, що значно розширює можливості наземної протиповітряної оборони. Пошук та поразка цілі виконуються автоматично завдяки вбудованому процесору ведення вогню. Системою можна дистанційно керувати з будь-якого місця.

У боєкомплект входять осколково-фугасні та бронебійні снаряди. Зокрема замовникам пропонуються уламкові боєприпаси з програмованим підривником типу AHEAD. Стверджується, що такі снаряди значно підвищують ефективність вогню та скорочують витрати боєприпасів, особливо при атаці складних малорозмірних та маневрених цілей.

У порівнянні з іншими ППО Skynex має важливу перевагу: у той час як ціна за ракету IRIS-T становить від 300 000 до 500 000 євро, знищення повітряної мети зі Skynex може коштувати близько 4000 євро. Щодо вартості самого комплексу, то вона становить 90,5 млн доларів.

Крім того, функціонал цього комплексу дозволяє знищувати не тільки дрони-камікадзе, а й крилаті ракети. І також отримувати цільову вказівку від єдиного командного центру як елемент об’єднаної системи протиповітряної оборони.

Skynex в Україні

Ще в грудні 2022 року стало відомо, що компанія Rheinmetall виготовить для неназваної країни два зенітні артилерійські комплекси Skynex. Тоді німецькі ЗМІ із посиланням на джерела писали, що йдеться про Україну. Незважаючи на те, що постачання систем було заплановано на початок 2024 року, у квітні 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Skynex вже на бойовому чергуванні повітряного простору України.

Як з’ясувалося, в тому році в країну було доставлено першу батарею зенітно-артилерійського комплексу, виготовлену на потужностях Rheinmetall Italia та сплачену за рахунок уряду Німеччини. Ця поставка була сплачена в рамках контракту 160 мільйонів доларів.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

11 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

18 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

25 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

34 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

43 хв. ago