Які країни можуть “поділитися” з Україною ракетами Tomahawk: відповідь депутата

Нещодавно було ухвалено резолюцію Парламентської асамблеї НАТО щодо надання Україні ракет середньої дальності, до яких, зокрема, відносяться ракети типу Tomahawk. Народний депутат, заступник голови Комітету Ради із питань нацбезпеки, голова постійної української делегації у ПА НАТО Єгор Чернєв прокоментував цю подію. 

В етері телемарафону він наголосив, що ця резолюція  носить рекомендаційний характер. Важливо те, що Україна порушила це питання на політичний рівень, адже таку потужну зброю мають не тільки США, але й інші країни-члени НАТО. Чернєв додав, що ніхто не голосував проти правки щодо надання Україні ракет середньої дальності.

“До речі, не тільки балістичних, а й крилатих ракет, в тому числі. Але це там не уточнюється. Тобто взагалі ракет середньої дальності. Резолюція також була одноголосно підтримана всіма представниками, всіх країн”, – акцентував голова постійної української делегації у ПА НАТО.

Чернєв зазначив, що в питанні ракет середньої дальності, до яких відносяться типу Tomahawk, Україна може сподіватися не лише на США.  Така потужна зброя є у інших партнерів.

“Є в тому числі, у Франції, у Британії. Британія – оператор також ракет Tomahawk тих самих. У Франції є далекобійні SCALP. Тобто, якщо пошукати по наших партнерах, країнах-членах НАТО, то в принципі можна знайти, і вони можуть поділитися”, – сказав він.

На думку депутата, основне питання полягає в тому, що зазвичай, першими рішення все ж таки мають прийняти Сполучені Штати. Це можна було бачити протягом всього повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Виключенням була ситуація з Британією, яка першою надала танки Challenger або ракети Storm Shadow. 

“Першими приймали рішення США, а інші країни йшли в їхньому фарватері. Як це було з наданням дозволу бити по території РФ ракетами малого радіусу, такими як ATACMS або Storm Shadow/ SCALP. Тому наші партнери точно мають це, але, я думаю, що все ж таки перше рішення буде за Сполученими Штатами”, – підкреслив Чернєв.

Романчук Микола

Recent Posts

Боголюбова оголошено у міжнародний розшук, Офіс генпрокурора готує запит на екстрадицію

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт Геннадія Боголюбова, який покинув Україну ще влітку, скориставшись підробленими…

15 хв. ago

Війна в Україні: Орбан наляканий “Орєшніком” і вимагає змін

Запуск російськими окупантами міжконтинентальної ракети "Орєшнік" по Дніпру викликав хвилю стурбованості в Європі. Прем’єр-міністр Угорщини…

28 хв. ago

Чоловік збудував хатину в лісі за 13 тисяч доларів: ось результат

Андерс із Данії багато років жив в орендованих квартирах. Зрештою, таке життя його втомило, тому…

32 хв. ago

Кумівство у ТЦК: що робити коли стали свідком, та яке покарання працівникам передбачені

Мобілізація в Україні проводиться на основі чинного законодавства, яке гарантує рівність прав для всіх громадян.…

36 хв. ago

“Місця дислокації готові”: Лукашенко хоче розмістити “Орешнік” у Білорусі

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко захоплено прокоментував удар ракетою "Орешнік" по Дніпру. Він хотів би бачити…

38 хв. ago

Водіїв чекають нові штрафи: білий ромб встановлять на дорогах – що означає дивний знак

В Україні було внесено пропозицію щодо запровадження нового дорожнього знака, що позначає смуги для спільного…

54 хв. ago