Україна зараз бореться за виживання, а не за перемогу, – The Economist

Українські збройні сили опинились на складному етапі війни, коли головною метою стало не стільки відвоювання територій, скільки забезпечення власного виживання. Видання The Economist, посилаючись на джерела у Пентагоні та серед американських політиків, констатує: США тепер розглядають підтримку України як виклик, що супроводжується зростаючими ризиками для власної безпеки та ресурсів.

Занепокоєння в США: чому підтримка стає ризикованою

На тлі активного просування російських військ на східному та південному напрямках у Вашингтоні все частіше обговорюють необхідність обережнішої підтримки Києва. Як заявив один з американських посадовців, “ми більше не можемо надавати допомогу Україні без серйозних ризиків для власних інтересів”. Така заява відображає позицію, за якою військові амбіції щодо повернення українських територій поступилися прагненню запобігти поразці України.

Тисне фронт і демографічний резерв

Поки ЗСУ намагаються утримати свої позиції, зокрема в Покровську, російські війська поступово проривають українську оборону на інших ділянках фронту. У Куп’янську на півночі війська РФ розірвали лінію оборони, розділивши українські підрозділи вздовж річки Оскіл. Схожа ситуація на сході, де російські сили зуміли перетнути Сіверський Донець і поступово захоплюють висоти у Вугледарі.

Також зазначається, що проблема лежить не стільки у втраті територій, скільки у виснаженні та недоукомплектованості українських сил. Новий закон про мобілізацію, який набув чинності в травні, поки не дозволяє повністю закрити кадрові прогалини, а молодь все менш охоче долучається до армії, що часто сприймається як місія без конкретного кінця.

Західний тиск і демографічна криза

За даними The Economist, західні партнери України приватно радять знизити віковий поріг мобілізації, щоб збільшити кількість новобранців. Однак українське керівництво стримується через політичні ризики та загрозу демографічної кризи, що стає ще однією перепоною для залучення нових бійців.

Виснаження Росії: надії і реальність

Незважаючи на виклики для України, аналітики наголошують, що і Росія зіштовхнулася з труднощами. У 2024 році Москва планує виділити третину бюджету на військові потреби, поступово скорочуючи фінансування інших секторів економіки. За прогнозами, інфляція в Росії, імовірно, значно перевищить офіційний показник у 8%. Це може спричинити невдоволення серед росіян, особливо тих, хто безпосередньо пов’язаний з війною, таких як матері та члени сімей військових.

Романчук Микола

Recent Posts

Хлопець прожив 30 днів на самоті в цілковитій темряві: що з ним сталося

Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…

7 хв. ago

Найдорожчий будинок у Канаді зрівняли із землею: як і чому так сталося

Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…

14 хв. ago

Швейцарія створила робота-змію для порятунку людей під завалами

Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…

18 хв. ago

Соціалка більше не буде як раніше: Рада ухвалила закон – до чого готуватися

Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…

23 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт Блакитна лагуна

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

25 хв. ago

Магнітна буря на порозі: Сонце вирішило трохи “струсонути” Землю

Якщо ви сьогодні відчуваєте, що ваше самопочуття нагадує старий Wi-Fi — повільний і нестабільний, то…

28 хв. ago