Аналітики назвали зброю, яка допоможе Україні уразити ключові заводи російської ракетної індустрії, розміщені на відстані від 500 до 1500 км від українського кордону.
Експерти видання Defense Express у своєму аналізі опирались на дві західні публікації, які стосувалися того, що Україна в рамках “Плану Перемоги” подала до США запит на крилаті ракети Tomahawk для ударів вглибину території РФ, адже основні заводи ворога по випуску ракет розташовані на відстані до 1500 км і для їх ураження потрібні далекобійні ракети.
Аналітики припустили, що Україна попросила “Томагавки” наземного базування, які в Армії США використовуються під комплекси середньої дальності Typhon. Вони зазначили, що армія США має лише дві батареї Typhon на чотири пускові установки кожна. Але сама пускова від Typhon під Tomahawk базується на імпровізаційному рішенні – на сухопутну платформу поставили просто універсальну пускову комірку Mark 41, стандартну для надводних кораблів ВМС США.
Посилаючись на дані Jamestown Foundation, аналітики зазначили, що МКБ “Радуга” – це завод, на якому складають крилаті ракети Х-101, “НПО Машиностроения” – виробляються ракети типів П-800 та “Циркон”, “Воткинский завод” – випускаються балістичні ракети 9М723 до ОТРК “Искандер” та за радянських часів виготовлялись ракети до ОТРК “Точка-У”, “НПК КБ Машиностроения” – також балістичні ракети до ОТРК “Искандер”.
Аналітики наголосили, що для ураження таких заводів далекобійних БПЛА-камікадзе буде недостатньо, тому для такого завдання треба справжня потужна та далекобійна зброя, і “якраз Tomahawk тут підходить ідеально”.
Аналітики звернули увагу на той момент, що у Jamestown Foundation порадили Україні “розробляти власну балістичну ракету середньої дальності на рідкому паливі так, наче із розробкою такого озброєння можна впоратись за кілька місяців, хоча насправді треба мінімум кілька років при ідеально сприятливих обставинах”.
Український парламент не має наміру знову розглядати питання про зниження віку мобілізації. Про це 18…
Китайський винищувач-невидимка Shenyang J-35 нібито здійснив свій перший запуск за допомогою електромагнітної катапульти (EMALS) з…
За ліквідацією російського генерала Ярослава Москалика стоїть українець Ігнат Кузін. Саме він припаркував автомобіль з вибухівкою поблизу…
У новому звіті генсека НАТО Марка Рютте за 2024 рік більше не згадується про перспективу…
До кінця року в Україні не планують підвищувати плату за комунальні послуги, але вже з 2026-го тарифи…
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський гостро відреагував на нещодавні висловлювання президента Анджея Дуди щодо…