Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявив, що її країна розглядає “всі можливості” без винятку, щоб допомогти Україні перемогти у війні проти Росії.
Про це повідомляє видання Politico.
Коментуючи слова французького президента Емманюеля Макрона про відправлення військ НАТО в Україну, Каллас сказала, що лідери країн НАТО і ЄС мають обговорити всі можливості за зачиненими дверима.
“Я думаю, це також сигнали, які ми посилаємо Росії, що ми не виключаємо різні речі”, — сказала Каллас.
Вона наголосила, що все для допомоги Києву перебуває “на столі”.
Як пише LRT, Литовські чиновники розглядають можливість відправки литовських військових в Україну для навчання військ країни, але підтримка у вигляді зброї та боєприпасів поки що залишається головним пріоритетом, заявив радник президента Кястутіс Будріс, коментуючи слова того ж Макрона.
“Ми говоримо про таку можливість, і робимо це абсолютно відкрито. Є багато нюансів щодо того, що може статися і за яких умов”, — заявив він журналістам.
Також він зазначив, що головним інструментом наразі є боєприпаси. Вони потрібні сьогодні і були потрібні ще вчора.
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас також розповів про можливість направлення військ НАТО в Україну з навчальними цілями. За його словами, зараз у Литви є мандат на об’єднання місії з навчання українців, а литовські війська навчають солдатів ЗСУ у Великій Британії, Німеччині та в самій Литві.
NL Times пише, що, за словами начальника Генштабу Нідерландів, генерала Онно Ейхельсгайма, поки що не на часі говорити про відправку солдатів в Україну. Однак слід залишити всі варіанти відкритими.
“Я думаю, слід залишити всі варіанти відкритими, щоб побачити, як можна найкраще підтримати Україну”, — сказав він.
Генерал додав, що вперше про відправлення військ НАТО в Україну йдеться публічно, але це “дальній” варіант. Ба більше, поки що ніхто не просив Нідерланди відправити кудись війська. Начальник генштабу також зазначив, що якби західні військові прийшли в Україну, їм довелося б діяти у складі коаліції. Йдеться про відправку контингенту або через НАТО, або через альянс 10-15 країн. У будь-якому разі, таке рішення — політичне.
“Було б дуже дивно, якби це зробила одна або дві країни”, — сказав він.
Guardian повідомляє, що прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що Лондон не планує розміщувати великий військовий контингент в Україні. Однак зазначив, що британські війська і так перебувають у країні, але в невеликій кількості.
“Крім невеликої кількості особового складу, який у нас є в країні, що підтримує збройні сили України, у нас немає жодних планів щодо великомасштабного розгортання”, — заявив він.
Він також додав, що велика кількість українських військовослужбовців проходить підготовку у Великій Британії, а Лондон підтримував Київ зброєю та іншим військовим обладнанням.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…