За останній тиждень російські війська домоглися швидких успіхів у східній частині Донецької області, захопивши кілька сіл і наблизившись до міста Покровськ, одного з головних опорних пунктів української оборони в цьому районі, пише The New York Times.
На думку військових аналітиків, ці швидкі успіхи відображають поліпшення здатності Москви використовувати “тріщини” в українських оборонних лініях, які були ослаблені нещадними російськими атаками та браком ресурсів.
Вони вважають, що останніми місяцями російські війська дедалі більше уваги приділяють виявленню ослаблених і погано організованих українських підрозділів, перш ніж прориватися, кидаючи на поле бою десятки солдатів і бронетехніки.
“Росіяни промацують позиції, щоб побачити, чи утримується батальйон, чи відступає. Щойно вони знаходять ослаблені батальйони і бригади, вони тіснять їх, попри втрати”, – зазначив військовий аналітик державного Національного інституту стратегічних досліджень в Україні Микола Бєлєсков.
Як приклад у статті наводиться втрата села Прогрес на Покровському напрямку фронту в Донецькій області. При цьому причинами швидкого просування російських військ вказуються хаотичний відступ або невміла ротація бійців.
Як зазначив військовий аналітик з Відня Франц-Стефан Гаді, “ротація зазвичай є найнебезпечнішим моментом” для армії, оскільки вона залишає позиції лише частково укомплектованими, коли солдати відступають. За його словами, постійна присутність дронів-розвідників, що ширяють над полем бою, надзвичайно ускладнює проведення таких ротацій, особливо для України, чиї оборонні лінії і без того тонкі через брак робочої сили.
Як додав Бєлєсков, зазначені досягнення Росії не призвели до якихось “великих проривів”. Водночас, як зазначається, вони загрожують “останньому оборонному поясу” України в Донецькій області.
Команда обраного президента США Дональда Трампа обговорює проведення прямих переговорів з керівником КНДР Кім Чен Ином , щоб «розтопити…
Війна між Сполученими Штатами Америки та Китаєм або Росією не є малоймовірною. Вона може статися…
Якби життя було таким, як у казці, де у Піноккіо ніс росте від обману, або…
У Німеччині продовжили тимчасовий захист для українців до 4 березня 2026 року. Рішення ухвалили Рада…
Huawei представив свою нову мобільну операційну систему, яка, за словами компанії, більше не використовує відкритий…
Національний банк Польщі (NBP) опублікував масштабне дослідження про життєві плани українських мігрантів, які прибули до країни після…