Чим довше триває повномасштабна війна РФ проти України, то рідше в заголовки різних ЗМІ потрапляють історії про те, як росіяни катують українців з окупованих територій. Це може продовжитися навіть у тому разі, якщо Київ погодиться на припинення вогню наступного року, але без повернення під свій контроль усіх окупованих територій.
Таку думку висловив редактор європейських коментарів Тоні Барбер у своїй колонці для Financial Times.
Журналіст нагадав, що в листопаді в Україну повернули тіло мера окупованого Росією міста Дніпрорудне Євгена Матвєєва. Окупанти катували його в полоні й офіційно не оголосили причину смерті.
Також у вересні в російському полоні загинула 27-річна українська журналістка Вікторія Рощина, додав Барбер. Журналіст підкреслив, що вона сміливо висвітлювала умови життя на підконтрольних Росії територіях України.
Зростаюча втома від війни в Україні та бажання деяких західних урядів припинити бойові дії можуть дозволити Путіну зберегти фактичний, хоча й не юридичний, контроль над своїми завоюваннями, запевнив Барбер.
Журналіст порівняв подальшу долю окупованих територій із західною Україною та країнами Балтії, які були захоплені Йосипом Сталіним під час Другої світової війни і включені до складу СРСР.
Барбер нагадав слова спеціальної доповідачки по Росії в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини Маріани Кацарової, яка говорила про те, що “сотні українських полонених, включно з цивільними особами та військовополоненими, насильно переводять на окуповані Росією території України або депортують до РФ, де їх тримають без зв’язку із зовнішнім світом”.
Також журналіст наголосив, що є достовірні повідомлення про воєнні злочини та порушення прав людини від українських неурядових організацій, засобів масової інформації та навіть від самої РФ. Наприклад, у листопаді військовий суд у Ростові-на-Дону засудив двох російських солдатів до довічного ув’язнення за вбивство української сім’ї з дев’яти осіб, включно з двома дітьми, в окупованому місті Волноваха.
Крім того, окупанти займаються викраденням українських дітей, додав Барбер. Він нагадав, що російський диктатор Володимир Путін підписав указ, згідно з яким діти з окупованих територій України можуть швидко отримати громадянство РФ. Це призвело до того, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешти очільника Кремля та уповноваженої з прав дитини в Росії Марії Львової-Бєлової.
За даними українського сайту “Діти війни”, майже 20 000 дітей з України були депортовані або насильно переміщені росіянами, зазначив журналіст.
Він підкреслює, що такі дії РФ на окупованих територіях свідчать про те, що країна-агресор хоче викорінити українську ідентичність. За його словами, для цього росіяни захоплюють житло людей і не відновлюють доти, доки вони не отримають російські паспорти, а також русифікують систему освіти.
Крім цього Барбер зазначив, що жорсткої русифікації зазнав і тимчасово окупований Крим. Він додав, що особливо безжального поводження зазнала кримськотатарська меншина.
Журналіст наголосив, що після анексії півострова Росією 2014 року з нього на материкову Україну переїхали близько 20 000 осіб. Ще 10 000 осіб виїхали за кордон у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Також Барбер нагадав, як у 1944 році Сталін депортував усе кримсько-татарське населення з батьківщини. Він зазначив, що десятки тисяч людей загинули дорогою до Центральної Азії та Сибіру. Аналогічних жахів зазнали поляки, прибалти та інші меншини.
Журналіст пояснив, що саме з цих причин багато українців, а також жителі Центральної та Східної Європи відчувають відразу до ідеї залишити Путіну контроль над захопленими територіями.
В'язана сукня - це один з головних трендів зими 2025 року. Вона поєднує в собі…
Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, що викликає біль, набряк і скутість суглобів. Спеціальної дієти…
В Україні у другому півріччі 2024 року банки помітно скоротили обсяги видачі пільгових іпотечних кредитів за…
У середині листопада Україна отримала довгоочікуваний дозвіл на використання західних ракет для ударів по Росії. Після…
Новий закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників автомобілів набирає чинності з 1 січня 2025…
Уряд України вніс нові зміни до резервування військової служби для священнослужителів, які були затверджені Кабінетом…