В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час іноді цивільні вдягають камуфляжний одяг і це може викликати обурення у суспільстві.
Адвокатка Тетяна Козаченко в ефірі каналу «Київ24» розповіла, чи мають вони право так одягатися, пише «УНІАН»
«Зараз у законодавстві немає опису того, що таке військова форма. Якщо ви одягаєте футболку з пікселем або камуфляж – це не військова форма», – розповіла вона.
Експертка зазначила, що відповідальність, яка передбачена законом про адміністративні правопорушення, передбачена тільки якщо на військовій формі є розпізнавальні знаки – шеврони та погони.
«Якщо розпізнавальних знаків на формі немає – то немає й відповідальності», – наголосила вона.
Адвокатка поділилася, що є велика кількість цивільних осіб, які одягають камуфляжний одяг, щоб скоювати злочини. Вона вважає, що потрібно внести зміни до законодавства, щоб такі люди могли отримати справедливе покарання.
Related videoPlay Video
Нагадаємо, хто може служити і працювати в ТЦК та СП (або у військовій частині). Є три категорії громадян, які мають на це право.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…