У Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки нагадали про відповідальність за відмову від отримання повістки. Представники ТЦК попередили, що всі випадки відмови фіксуються, а правопорушники ризикують бути притягнутими до адміністративної відповідальності.
Якщо військовозобов’язаний відмовляється прийняти повістку, працівники ТЦК складають спеціальний акт відмови. Цей документ підписують щонайменше двоє представників групи оповіщення, а його зміст зачитують особі, яка відмовилася. Після цього акт передається до керівника районного чи міського ТЦК для ухвалення рішення про притягнення до відповідальності.
У разі відмови слідувати до військкомату, поліцейські, які працюють у складі групи оповіщення, мають право провести адміністративне затримання та доставити особу до ТЦК на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Представники Чернігівського ТЦК уточнили, що під час вручення повісток використовується техніка з автоматичною функцією фото- та відеофіксації. Це можуть бути бодікамери чи відеореєстратори. Відеофіксація триває безперервно, щоб забезпечити:
Фіксація процесу оповіщення дозволяє уникнути неправомірних дій як зі сторони військовозобов’язаних, так і працівників ТЦК. Вона стає важливим доказом у разі суперечок чи порушень.
В Україні вибухнув справжній бум на так звані "бондівські" номери для авто – ексклюзивні комбінації…
Машина для самогубства, яка мала стати “технологією свободи вибору”, перетворилася на центр скандалу. Творець скандальної…
Що може бути сумніше за втрату близької людини? Хіба що рахунок за похорон, який от-от…
Ну що ж, пенсіонери, тримайтеся: Пенсійний фонд України вирішив увімкнути режим “гратися у бюрократію”. Виявляється,…
Урич — одне з найкращих туристичних сіл світу. Таке звання невеликому селу на Львівщині присудила Всесвітня туристична…
Після гучних скандалів із МСЕК, які прогриміли на всю Україну, наступні можуть бути у вищих навчальних…