Іди на війну, а потім в тюрму: мінуси нового закону щодо СЗЧ

Верховна Рада прийняла законопроект №12095, який вносить зміни до частини другої статті 24 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Особливо цей закон стосується осіб, які повернулися з СЗЧ у військову частину.

Адвокат Ігор Липявка на своєму Ютуб каналі розповів плюси та мінуси даного закону.

За словами адвоката, сам закон містить деяку таємницю, особливо це стосується осіб, які пішли на військову службу, але потім втекли з частини.

За останніми даними в країні майже 100 тисяч СЗЧешників і цифра росте. Багато осіб, які воюють 1 -3 роки починають публічно іти в СЗЧ, адже демобілізації немає, а охочих іти міняти хлопців в Україні залишилося мало. Тому влада прийняла закон №12095, який повинен нібито зняти відповідальність за самовільне залишення частини, якщо особа добровільно повернеться – розповів адвокат

Плюси і мінуси закону

Як зазначив адвокат, перший плюс закону – це те, що коли людина пішла в СЗЧ або дизертирувала, а потім добровільно повернулася на військову службу, тоді це вважається, що його військова служба не припинялася. Командир частини зобов’язаний прийняти рішення про поновлення особи на військову службу. Протягом 72 годин мають відновитися виплати цьому військовослужбовцю.

Ви скажете – це чудова новина. Навіть ті особи, які зараз перебувають в СЗЧ подумають, а чому б не повернутися, і гроші поновлять, і проблем ніяких не буде. А гарним плюсом є те, що контракт продовжується – зазначив адвокат

Але є в законі те, що дуже насторожило адвоката, адже там заритий великий підводний камінь.

Якщо уважно прочитати закон, то можна побачити один великий мінус, а саме: у день прийняття рішення про продовження військової служби військовослужбовцям зазначеному у підпункті один, тобто СЗЧешники і дезертири це вас стосується, командир військової частини повинен проінформувати у письмовій формі орган досудового розслідування та відповідний орган управління військової служби правопорядку у ЗСУ.

Тобто, тут мається на увазі, що кримінальне провадження щодо цього дезертира або СЗЧешніка не закривається, а продовжує бути відкритим. Виходить так, СЗЧешнік вертається на фронт, він отримує гроші, його знову вдягають, годують, він дальше воює, але кримінал по ньому висить і військовослужбовець фактично в заручниках. Один крок в ліво, щось не сподобалося командиру, особу можуть посадити, адже шукати його уже не потрібно, а кримінальна справа по ньому є , – розповів адвокат

На думку адвоката, щоб закон був повністю справедливий, потрібно внести норму, яка повністю звільняє від кримінальної відповідальності за перший проступок військовослужбовця, який самовільно залишив  частину, але потім добровільно повернувся на військову службу.

Романчук Микола

Recent Posts

Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання

У Кропивницькому зимові канікули для учнів шкіл триватимуть місяць — із 16 грудня по 13…

4 хв. ago

Сирійські повстанці пішли на Алеппо: дісталося і росіянам (фото, відео)

Сирійські повстанці, які протистоять проросійському режиму Башара Асада, несподівано розпочали наступ. Повідомляється, що їм вдалося…

16 хв. ago

Комуналка та нові тарифи обдеруть до нитки: кого позбавлять субсидії у важку зиму

Після того як уже було зроблено надання житлової субсидії її все одно можна скасувати за…

25 хв. ago

Тисячі людей без світла: у регіоні на Заході ситуацію з електрикою визнали критичною

Ситуація зі світлом на Тернопільщині після атаки росіян на важливу підстанцію залишається вкрай складною. Місцеве…

36 хв. ago

Екскерівник Хмельницької прокуратури, де Крупа зробила всіх інвалідами, продовжує працювати в органах

Колишній керівник Хмельницької прокуратури Олексій Олійник, у якого виявили інвалідність за результатами медико-соціальної експертизи (МСЕК), все…

45 хв. ago

ТЦК поставлять на кожній вулиці: мобілізацію терміново посилюють

У великій області України планується посилення мобілізації, що є обов'язковою умовою воєнного стану. Це заявив…

56 хв. ago