Іди на війну, а потім в тюрму: мінуси нового закону щодо СЗЧ

Верховна Рада прийняла законопроект №12095, який вносить зміни до частини другої статті 24 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Особливо цей закон стосується осіб, які повернулися з СЗЧ у військову частину.

Адвокат Ігор Липявка на своєму Ютуб каналі розповів плюси та мінуси даного закону.

За словами адвоката, сам закон містить деяку таємницю, особливо це стосується осіб, які пішли на військову службу, але потім втекли з частини.

За останніми даними в країні майже 100 тисяч СЗЧешників і цифра росте. Багато осіб, які воюють 1 -3 роки починають публічно іти в СЗЧ, адже демобілізації немає, а охочих іти міняти хлопців в Україні залишилося мало. Тому влада прийняла закон №12095, який повинен нібито зняти відповідальність за самовільне залишення частини, якщо особа добровільно повернеться – розповів адвокат

Плюси і мінуси закону

Як зазначив адвокат, перший плюс закону – це те, що коли людина пішла в СЗЧ або дизертирувала, а потім добровільно повернулася на військову службу, тоді це вважається, що його військова служба не припинялася. Командир частини зобов’язаний прийняти рішення про поновлення особи на військову службу. Протягом 72 годин мають відновитися виплати цьому військовослужбовцю.

Ви скажете – це чудова новина. Навіть ті особи, які зараз перебувають в СЗЧ подумають, а чому б не повернутися, і гроші поновлять, і проблем ніяких не буде. А гарним плюсом є те, що контракт продовжується – зазначив адвокат

Але є в законі те, що дуже насторожило адвоката, адже там заритий великий підводний камінь.

Якщо уважно прочитати закон, то можна побачити один великий мінус, а саме: у день прийняття рішення про продовження військової служби військовослужбовцям зазначеному у підпункті один, тобто СЗЧешники і дезертири це вас стосується, командир військової частини повинен проінформувати у письмовій формі орган досудового розслідування та відповідний орган управління військової служби правопорядку у ЗСУ.

Тобто, тут мається на увазі, що кримінальне провадження щодо цього дезертира або СЗЧешніка не закривається, а продовжує бути відкритим. Виходить так, СЗЧешнік вертається на фронт, він отримує гроші, його знову вдягають, годують, він дальше воює, але кримінал по ньому висить і військовослужбовець фактично в заручниках. Один крок в ліво, щось не сподобалося командиру, особу можуть посадити, адже шукати його уже не потрібно, а кримінальна справа по ньому є , – розповів адвокат

На думку адвоката, щоб закон був повністю справедливий, потрібно внести норму, яка повністю звільняє від кримінальної відповідальності за перший проступок військовослужбовця, який самовільно залишив  частину, але потім добровільно повернувся на військову службу.

Романчук Микола

Recent Posts

Чим замінити шапку взимку, щоб не псувати зачіску: 4 неочевидних рішення

Зима - це час, коли хочеться зберегти тепло, але при цьому не жертвувати своєю зачіскою.…

7 хв. ago

Штрафи ТЦК заженуть в боргову яму: які порушення коштують найбільше

Українці часто задаються питанням, скільки разів територіальні центри комплектування можуть накладати штрафи за порушення військових…

14 хв. ago

Жінка з погрозами 12 разів вимагала дати відбій тривоги, бо змерзла у підвалі

Понад 3 години диспетчерки ДСНС Одещини працювали в укритті, приймаючи численні дзвінки від громадян.  Про це повідомляє Головне управління…

23 хв. ago

В Україні незабаром суттєво зростуть податки: кого це торкнеться

З 1 грудня 2024 року набудуть чинності закони про державний бюджет на 2025 рік та…

32 хв. ago

Міністерство оборони звинуватили у зриві постачань мін для ЗСУ на 45 мільярдів гривень

Міністерство оборони опинилося у центрі гучного скандалу через поставку неякісних 120-міліметрових мін, попри що міністр оборони…

40 хв. ago

США тиснуть на Київ, змушуючи відправляти на війну 18-річних: Reuters

Сполучені Штати Америки тиснуть на Україну у питанні мобілізації — змушують знизити мобілізаційний вік. Про…

49 хв. ago