“У нас величезна армія дезертирів”: Асєєв про необхідність демобілізації в лавах ЗСУ

Український журналіст та колишній полонений Станіслав Асєєв стверджує, що в Україні назріла криза через брак демобілізації у ЗСУ, що призводить до масового дезертирства.

На думку Асєєва, багато військових, що тривалий час служать без можливості ротації, стикаються з несправедливістю, яка підштовхує їх залишати службу. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Le Monde.

Причини зростання дезертирства

Асєєв повідомив, що проблема дезертирства вже торкнулася понад 100 000 військових, які не мають чітких термінів служби. За його словами, бійці часто бачать, як деякі цивільні ухиляються від мобілізації, сплачуючи хабарі, або ж залишають країну. В результаті, в армії виникає почуття несправедливості, коли одні б’ються на фронті, а інші залишаються в тилу, ведучи звичайне життя.

“Солдати не сліпі. Вони бачать, як частина суспільства ухиляється від мобілізації, бачать ці пачки грошей на хабарі… І знову ж таки, який вихід для них? Дезертирство”, – прокоментував Асєєв.

Проблеми мобілізації і дефіцит новобранців

Попри запровадження законів для прискорення мобілізації, потреба в поповненні армії залишається високою. Василь Румак з Генерального штабу зазначив, що кількість підготовлених військових знизилася з 35 000 до 20 000 на місяць у жовтні, а корупційні скандали продовжують ускладнювати мобілізацію.

Пропозиції щодо демобілізації

Асєєв наголосив на необхідності розглянути поступову демобілізацію, щоб зберегти мотивацію військових. Він вважає, що справедливо буде звільняти від служби стільки ж солдатів, скільки призивається в армію, а встановлення чітких термінів служби може переконати деяких чоловіків у необхідності мобілізації.

“Якщо людина йде в піхоту, вона знає, що не проживе й трьох років. Поки це нескінченна система, скільки б осіб ми в неї не взяли, вони будуть демотивовані та неефективні”, – зазначив журналіст.

Біографія Асєєва: шлях від полону до фронту

Станіслава Асєєва викрали в 2017 році у Донецьку, де його утримували у в’язниці “Ізоляція” до обміну полоненими в грудні 2019 року. У 2023 році він долучився до лав ЗСУ як піхотинець, а після отриманої контузії на Донбасі пройшов реабілітацію та знову повернувся на фронт.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago