В Україні групи оповіщення ТЦК мають обмежені повноваження щодо взаємодії з військовозобов’язаними. Їхнє головне завдання — перевіряти документи, але затримувати людей вони не мають права.
Про це розповіла юрист Орися Швець у коментарі для Новини.LIVE, повноваження на затримання належать виключно поліцейським і лише за наявності законних підстав.
Юристка каже, що якщо група оповіщення ТЦК намагається затримати особу без участі поліції, такі дії є незаконними. Затримання може відбуватися лише за умови, що працівник поліції складе протокол про адміністративне затримання, в якому мають бути чітко вказані підстави для таких дій.
“Припустимо, у вас немає військово-облікового документа. Також якщо, вам вручали повістку, а ви від неї відмовились, вас можуть затримати. Або ви відмовилися прослідкувати до ТЦК, у вас було виявлено якісь порушення, наприклад, несходження даних в “Резерв+” чи ви перебуваєте в розшуку”, — каже Швець.
Крім того, затримана особа має низку прав, серед яких — право на адвоката та право не давати пояснення. Якщо ж протоколу про затримання немає, така особа офіційно не вважається затриманою.
Орися Швець підкреслює важливість знання своїх прав у подібних ситуаціях, оскільки без належного оформлення затримання, будь-які дії з боку ТЦК є неправомірними.
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…