Однією з цілей Курської операції є створення великої буферної зони на російській стороні. Українська армія “зачищає” цю територію та запобігає її використанню кремлівськими окупантами.
Так вважає американський генерал у відставці, колишній командувач армії США у Європі Бен Ходжес. Своїми думками щодо цього він поділився з виданням “Телеграфом”.
“Ми не знаємо точно всіх цілей, і не повинні знати. Український уряд і Генеральний штаб дуже добре попрацювали над захистом інформації. Саме тому Україні вдалося досягти ефекту несподіванки проти росіян на Курському напрямку. Але є кілька припущень щодо цілей, що переслідуються“, — зазначив він. .
На думку Ходжеса, створення великої буферної зони в Курській області є важливим кроком, оскільки росіяни використали цей район у минулому для атак проти українських цивільних, вбиваючи мирних жителів, а також для наземних операцій у напрямку Сум.
Екс-командувач армії США в Європі наголосив, що це змінює динаміку війни.
“В останні кілька місяців надходили здебільшого погані новини через поступове російське просування на Сході. Тепер наратив раптом змінився. Росіяни в біді, і їм потрібно вирішити, що з цим робити”, — пояснив він.
Ходжес зазначив, що завдяки створенню цього “плацдарму” Україна тепер може посунути свої далекобійні системи далі на територію РФ, з яких зможе завдавати ударів по російських аеродромах, нафтовій та газовій інфраструктурі тощо. Оскільки США та інші країни не дозволяють Києву використовувати надане ними озброєння для таких цілей.
“Це ставить Кремль перед дилемою. Ігнорувати це? Перекинути сили з інших місць? Як із цим боротися? Українські сили вже захопили газовий вузол у Суджі, що потенційно має величезний економічний та практичний вплив на Росію. АЕС у Курську також можливий під загрозою. Можна побачити потенціал, який створює це для будь-яких майбутніх переговорів, а також величезний внутрішній тиск на Кремль.”, — наголосив він.
Американський відставний генерал вважає, що Курська операція — це частина ширшого плану.
Він додав, що українські сили все ще проводять багатовимірні операції: завдають далекобійних точкових ударів по нафтових та газових терміналах, порушують залізничне сполучення, знищують аеродроми, потопили пором у порту “Кавказ” поблизу Криму. “Це не збіг. Це блискуче планування та вибір цілей з боку Генерального штабу ЗСУ та ГУР для досягнення всіх цих ефектів одночасно. Я вражений.”, — резюмував він.
Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…
Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…