Для протидії ЗС РФ: українські F-16 отримали від США новітню систему РЕБ

Інженери 68-ї ескадрильї радіоелектронної боротьби повітряних сил США перепрограмували комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ) на винищувачах F-16, призначених для України, щоб літаки могли протистояти сучасному озброєнню Збройних сил Російської Федерації. Про це повідомила Служба поширення візуальної інформації Департаменту оборони США.

Повідомляється, що для ефективної інтеграції літака F-16 у Повітряні сили ЗСУ потрібно було перепрограмувати їхні підсистеми РЕБ, зробивши їх ефективними проти російських загроз. Це завдання було довірено фахівцям 68-ї ескадрильї РЕБ, який є центром передового досвіду ВПС США в галузі радіоелектронної боротьби.

Як зазначають у відомстві, інженери зіткнулися з подвійною проблемою. По-перше, їм довелося модифікувати комплекс, що не стоїть на озброєнні США. Друга проблема — стислі терміни. Оптимізувати системи РЕБ потрібно було до поставок в Україну.

“Більшість центрів перепрограмування сказали б “ні за що”, підходячи до цього завдання; це незвідана історія. Ми подивилися один на одного і сказали: “Якщо не ми, то хто? Ми найкращі люди, щоб зробити це”, — зазначив головний інженер 68-ї ескадрильї.

Україна отримала F-16 з модернізованою системою РЕБФото: Sky News

Для виконання цієї модернізації 68-та ескадрилья зібрала команду з досвідчених експертів і молодих інженерів. Їхнім першим завданням було зрозуміти, як влаштована незнайома система РЕБ і як її перепрограмувати. У своїй роботі фахівці спиралися на дані, надані Данією і Норвегією.

Як зазначають у Департаменті оборони США, розібравшись із роботою системи, команда відправила своїх спеціалістів за кордон у лабораторію країни-партнера для спільного розроблення та тестування системи разом із товаришами по коаліції. В ескадрильї наголосили, що діяли не за своїм стандартним алгоритмом роботи, але в результаті команда змогла розібратися з системою за два тижні, а також здійснити необхідну модернізацію систем РЕБ для українських літаків.

У підсумку команді вдалося протестувати та перевірити унікальні рішення, потрібні Україні, і навіть поліпшити процес перепрограмування. Також повідомляється, що повітряні сили США тепер отримуватимуть від українських колег інформацію про використання цих засобів РЕБ у реальному бою. Це дасть змогу вносити подальше оновлення в роботу систем, водночас не тільки для України, а й для США та інших членів НАТО.

“Без об’єднання зусиль це було б неможливо. Спільна робота над проєктом — єдина причина, з якої це сталося”, — підсумував провідний фахівець з обладнання 68-го EWS.

Нагадаємо, на початку серпня стало відомо, що Україна отримала перші F-16. Їх ще рік тому обіцяла адміністрація президента США Джо Байдена. Оголошена кількість поки що становить лише десять літаків, але до кінця року вона має зрости до двадцяти п’яти.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

5 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

14 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

22 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

33 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

42 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

50 хв. ago