Деякі країни НАТО, а саме семеро з них, розглядають можливість розширення підтримки для Києва та дії на території України. Обговорюється закриття неба системами ППО на заході України. Ініціатором такої ідеї виступила Польща.
Про це повідомляє BILD. Згідно з виданням, країни, які виступають за таке рішення – це Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва та Франція. Не підтримують ідею — США та Німеччина.
Остаточного рішення щодо закриття неба над західними областями України поки що немає, проте тривають переговори з кількох напрямків: навчання, логістика та протиповітряна оборона.
Розглядається можливість навчання солдатів ЗСУ інструкторами Альянсу на території України. Деякі країни НАТО обговорюють постачання зброї та боєприпасів не лише до кордонів України, а й далі до лінії фронту. Розробляється концепція “передової логістики”. Також розглядається можливість захисту повітряного простору західних областей України зенітними комплексами НАТО. Ініціатором “розширеної ППО” виступає Польща, проте остаточного рішення щодо цього ще немає.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї НАТО, наголосив, що військові держави НАТО не можуть бути в Україні. Він зауважив, що альянсу буде дуже складно уникнути конфлікту, якщо його сили будуть безпосередньо залучені до бойових дій. Столтенберг закликав утримувати НАТО від участі в конфлікті, наголошуючи, що не повинно бути військ НАТО на землі або техніки в небі України.
“Якщо ми матимемо сили НАТО, безпосередньо залучені до конфлікту, якщо вони атакуватимуть російські цілі, в небі чи на землі в Україні, тоді ми опинимося в ситуації, коли буде дуже важко утримати НАТО від конфлікту (…) Не повинно бути військ НАТО на землі або техніки в небі України”, — сказав Столтенберг, коментуючи заяви прем’єр-міністра Естонії Кайї Каллас про те, що Польща та країни Балтії можуть направити війська в Україну.
За інформацією Der Spiegel, ці країни не будуть чекати, доки Росія з’явиться на їхніх кордонах, і можуть самостійно втрутитися в конфлікт. Це означає, що НАТО могло б стати учасником конфлікту, що є серйозною турботою для лідерів Заходу, зокрема, для США та Німеччини.
Нагадаємо, нещодавно Генсек НАТО закликав союзників дозволити Україні бити по території РФ. Також він повідомив, що Альянс створить постійну структуру для безперервного постачання зброї Україні.
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…
У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…
Печінка — наш вбудований "очищувач", який тихо виконує колосальний обсяг роботи: детоксикує організм, синтезує білки,…
Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…