Якщо військовозобов’язаний не з’явився на порядку денному, йому може загрожувати як адміністративне покарання, і кримінальне. Все залежить від того, яка саме повістка ігнорується.
Це випливає зі слів спікера Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) майора Романа Істоміна у коментарі “Телеграфу”.
Він пояснив, що якщо військовозобов’язаний не прибув по повістці для оновлення даних, то це буде кваліфіковано як порушення правил обліку і тоді проти нього буде складено протокол про адміністративне порушення, а потім виписано штраф у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів. Нині це 850-1700 гривень.
Подібний захід також буде застосований у разі повторного порушення. Після цього каратимуть вже кримінально, проте ні штраф, ні умовний термін не звільняють від мобілізації.
Якщо ж громадянин оновив свої дані, пройшов військову комісію і був визнаний придатним до служби, а потім не з’явився на пункт збору за бойовим розпорядженням, то це вже буде розцінено як ухилення від мобілізації.
“Адже на цю людину вже чекали в навчальному центрі, на неї розраховували. Вона вже військовослужбовець, яка потрібна на певній ділянці фронту, а вона просто зникає”, — зазначив Істомін.
За його словами, такі вчинки вже загрожують покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити…
Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на суттєве посилення покарання за повторні порушення правил дорожнього…
Вчені дійшли висновку, що кліматичні зміни посилюють урагани: за останні шість років швидкість вітрів атлантичних…
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…