Арешт Павла Дурова: що відомо зараз

Засновник і керівник месенджера Telegram Павло Дуров приїхав до Франції, влада якої виписала ордер на його арешт . Дурова було затримано поліцією в аеропорту «Ле Бурже», повідомили французькі ЗМІ.

За їх даними, правоохоронні органи Франції вважають Telegram розсадником злочинності і незадоволені відмовою Дурова жорстко модерувати контент і співпрацювати з владою у розкритті інформації про користувачів, підозрюваних у поширенні наркотиків, дитячій порнографії та шахрайстві, пише ВВС .

Арешт Дурова, про який немає жодної офіційної інформації вже майже добу, викликав бурхливу реакцію та звинувачення в обмеженні свободи слова. Невдоволення висловлюють як офіційні особи у глибоко зацензурованій Росії, так і противники регулювання інтернету на Заході на чолі з власником мережі X Ілоном Маском .

Дуров крім російського має французьке громадянство. За даними джерел французького телеканалу TF1, він знав, що оголошений у розшук і уникав відвідин Франції. Чому він приїхав, вони не розуміють, і називають «помилкою» повернення Дурава, що проживає в Дубаї, в ЄС.

39-річний мільярдер прилетів із Азербайджану на власному літаку. Його супроводжували охоронець та неназвана жінка.

У неділю Дуров має постати перед суддею.

TF1 пише з посиланням на слідчого, що прокурори проситимуть ув’язнити його, оскільки вважають, що він легко втече з країни. Для цього Дурова має всі можливості: літак, паспорти та гігантські гроші.

Жодних офіційних оголошень про затримання Дурова французька влада досі не зробила.

Прокуратура Парижа обіцяла надати більше інформації про те, що відбувається у понеділок, 26 серпня. “Повну заяву для преси буде опубліковано завтра”, – сказав агентству представник прокуратури.

У справі взагалі мало подробиць. Російське посольство у Франції поскаржилося у неділю, що французи всі запити ігнорують.

«Після появи у ЗМІ новини про затримання Дурова негайно запросили у французької влади роз’яснення про причини та зажадали забезпечити захист його прав та надати консульський доступ. Станом на сьогодні французька сторона поки що ухиляється від взаємодії з цього питання», — написало посольство у Facebook і повідомило, що перебуває в контакті з адвокатом Дурова.

Свобода слова чи злочинна недбалість

Затримання Дурова викликало бурхливу реакцію у тихий неділю.

Колишній президент Росії Дмитро Медведєв написав у дурівській мережі Telegram, що попереджав її засновника про неприємності.

«Колись, уже досить давно, я запитав у Дурова, чому він не хоче співпрацювати з правоохоронними структурами щодо тяжких злочинів. “Це моя принципова позиція”, – заявив він. “Тоді будуть серйозні проблеми в будь-якій країні”, – сказав йому я.

«Він прорахувався. Для всіх наших спільних тепер ворогів він російський і тому непередбачуваний і небезпечний. Інший крові, – написав Медведєв. — Точно не Маск і Цукерберг».

Маск, зі свого боку, підтримав Дурова і не пропустив нагоди звинуватити у зневаженні свободи слова Євросоюз, з яким у нього останнім часом не складаються стосунки.

Це пов’язано з тим, що після покупки Twitter Маск повернув на платформу персонажів, насамперед заблокованих за порушення правил пристойної дискусії. Насамперед, Дональда Трампа , кандидатуру якого Маск гаряче підтримує на майбутніх виборах президента США.

Маск присвятив кілька твітів своєї насиченої недільної стрічки Дурову. В одному з них під хештегом #FreePavel він опублікував витримку розмови з інтерв’юером Володимира Путіна Такером Карлсоном , в якій Дуров розповідає, як він радий, що Маск купив «Твіттер».

Карлсон теж заступився за Дурова: «Павло Дуров сьогодні сидить у французькій в’язниці, будучи живим попередженням для будь-якого власника платформи, який відмовляється піддавати правду цензурі за вказівкою урядів та спецслужб. На колись вільний світ стрімко опускається темрява», – написав Карлсон у мережі X Ілона Маска.

Інші зазначають, що затримання Дурова ніяк не обмежить свободу слова у Франції, а ось до боротьби зі злочинністю має пряме відношення.

«Його неспівпраця з ФСБ на користь свободи слова, на жаль, повністю нейтралізується його неспівпрацею ні з ким, щоб зупинити використання ТГ для всього жахливого. То був його вибір. Можна було робити одне і не робити інше?», — акуратно висловився відомий розслідувач Христо Грозєв і доклав до свого твіту скріншоти каналів у Telegram, до яких у правоохоронних органів, напевно, виникли б питання.

Лисенко Катерина

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

4 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

12 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

22 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

31 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

39 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

46 хв. ago