Відкрита відмова від виконання наказу командира, вчинена у період воєнного стану, карається позбавленням волі на термін від 5 до 10 років. Стаття 402 Кримінального кодексу України регламентує відповідну норму.
Адвокат Дмитро Соловйов в Instagram розповів, коли не буде санкцій за відмову брати участь у бойових діях.
Він наголосив на тому, що такі випадки стосуються, якщо у людині дійсно є певні обставини за здоров’ям, які не дають можливості повноцінно виконати військовий обов’язок. Якщо за рішенням ВЛК людина придатна виключно для служби у частинах забезпечення чи ТЦК, командування не може змусити брати участь у бойових діях.
Постанова Кабміну №560 щодо оформлення відстрочки під час мобілізації вказує про те, що українці повинні з’явитись до ТЦК особисто, тому без військового квитка її неможливо отримати. Для цього потрібно:
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…