Відкрита відмова від виконання наказу командира, вчинена у період воєнного стану, карається позбавленням волі на термін від 5 до 10 років. Стаття 402 Кримінального кодексу України регламентує відповідну норму.
Адвокат Дмитро Соловйов в Instagram розповів, коли не буде санкцій за відмову брати участь у бойових діях.
Він наголосив на тому, що такі випадки стосуються, якщо у людині дійсно є певні обставини за здоров’ям, які не дають можливості повноцінно виконати військовий обов’язок. Якщо за рішенням ВЛК людина придатна виключно для служби у частинах забезпечення чи ТЦК, командування не може змусити брати участь у бойових діях.
Постанова Кабміну №560 щодо оформлення відстрочки під час мобілізації вказує про те, що українці повинні з’явитись до ТЦК особисто, тому без військового квитка її неможливо отримати. Для цього потрібно:
З моменту своєї інавгурації 20 січня 2025 року Дональд Трамп провів на полі для гольфу…
Михайло Радуцький, голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, 3 квітня зареєстрував проєкт постанови, який…
Народний депутат Василь Мокан вважає, що хаотичні методи мобілізації, зокрема так звана "бусифікація", остаточно зруйнували…
У Києві вже почали евакуйовувати автомобілі з дворів житлових будинків. Про це повідомив експерт у сфері енергетики та…
В Україні почнуть перевіряти отримувачів пільг на оплату комунальних послуг. Проєкт наказу "Про затвердження Методики верифікації пільг на…
В Україні вирішили не підвищувати пенсії додатковими виплатами, залишивши лише індексацію. А ось обов'язкову накопичувальну…