Українцям дали 60 днів на оновлення даних у ТЦК: що буде з тими, хто цього не зробить

18 травня набере чинності новий закон про посилення мобілізації в Україні, який зобов’язує мільйони чоловіків актуалізувати свої військово-облікові дані. Про те, як покарають тих, хто цього не зробить, у коментарі “ТСН” розповів адвокат Микола Максимов.

Що передбачає закон?

Усі військовозобов’язані українці матимуть 60 днів на те, щоб оновити інформацію про себе. Зробити це можна у ТЦК або ЦНАПі, а також через електронний кабінет.

Що буде з тими, хто не дослухається закону?

Максимов пояснив, що в такому випадку військкомат звертається у поліції та подає порушника в розшук.

“Найімовірніше, в пошуку будуть залучені дільничні або патрульні поліціянти. Вони приїдуть туди, де проживає людина. Якщо особи там не буде, інформація повертається до ТЦК”, — зазначив адвокат.

Після цього порушнику відправлять новий документ — вимогу ТЦК. Якщо протягом 10 днів особа не з’явиться, військкомат звернеться до суду з позовом про обмеження їй права на керування транспортним засобом.

Окрім цього, на порушника можуть накласти штраф до 25 тисяч гривень, і його несплата загрожуватиме арештом майна й обмеженням користування банківськими картами.

Якщо військовозобов’язаний не просто не оновив дані, але й не стояв раніше на обліку, поліція матиме право доставити його у ТЦК. Це може статися, наприклад, після перевірки документів на блокпосту.

Звідки ТЦК візьмуть дані тих, хто не стоїть на обліку?

“Можу сказати, що банки 100% зливають інформацію про осіб чоловічої статі відповідного віку, інформацію можуть надати державна міграційна служба, МВС. Є чутки, що є комунікація з великою поштовою компанією. Всі органи державної влади акумулюють і передають інформацію до ТЦК”, — пояснив Максимов.

Скільки чоловіків опиняться у розшуку?

На думку адвоката, йдеться про приблизно два мільйони українців призовного віку. Однак він переконаний, що масового розшуку не буде.

“Поліціянти максимум виїдуть за місцем проживання, зателефонують за номером телефона, запитають”, — уточнив юрист.

З його слів, новий закон спрямований на те, щоб оголошувати громадян у розшук без повістки.

“На сьогодні якщо людина по повістці не з’явилася, тоді, безумовно, є розшук. А вони зробили так, щоб усі одразу потрапляли в розшук і всіх можна було б затримувати на вулиці. Це основна мета. Тому що зараз не можна затримувати, немає підстав, людина не в розшуку”, — додав Максимов.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

27 секунд ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

7 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

16 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

25 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

33 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

41 хв. ago