Як завершиться війна в Україні: The Times назвала чотири сценарії

Газета The Times окреслила чотири сценарії завершення війни в Україні. Всі вони виключають раптову смерть російського диктатора Володимира Путіна.

Сценарій №1: Поразка

Такий сценарій є найгіршим і передбачає тривале ведення Росією війни та ухилення від переговорів. Там зазначається, що якщо Україна залишиться без підтримки США, вона може зазнати військової поразки.

Видання зазначає, що поразка України матиме жахливі наслідки для світової безпеки. Мільйони українських біженців шукатимуть порятунку за кордоном, а тисячі залишених в Україні потраплять у російські в’язниці. НАТО втратить стратегічні позиції, а танки Кремля з’являться на кордонах Польщі.

Сценарій №2: Поганий мир

Другий сценарій мало чим кращий за перший. У цьому випадку Україна, позбавлена належної підтримки Заходу, буде змушена піти на поступки з позиції слабкості, уклавши угоду, яка передбачає розділення країни та створення проросійського уряду.  

Це буду відчутна поразка України та її союзників.

Сценарій №3: Припинення вогню

Третій сценарій передбачає припинення бойових дій. Якщо це стане частиною переходу до всеосяжного мирного врегулювання, це може стабілізувати регіон і зберегти суверенітет України за умови міжнародних гарантій безпеки.

Проте зазначається, що якщо припинення вогню не супроводжуватиметься мирною угодою, воно лише заморозить конфлікт. Як свідчить досвід Мінських домовленостей, це залишить поле для нового етапу війни, коли Росія вирішить поновити наступ.

Сценарій №4: Мирне врегулювання

Четвертий сценарій – це найкраща надія для України. Він передбачає зміцнення її позицій за підтримки США для ведення переговорів із позиції сили. Це дасть змогу укласти угоду, яка забезпечить економічну життєздатність країни, її суверенітет та гарантії безпеки.

Проте зазначається, що повернення до кордонів 1991 року все ж малоймовірне. 

Зміцнення позицій України потребуватиме рішучих дій з боку США, включно із санкціями проти Росії, військовою підтримкою та економічною допомогою.  

Видання пише, що Україна, ймовірно, змушена буде погодитися на певні територіальні поступки. Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що вже 32% українців готові розглянути такі кроки заради миру. За умови надійних гарантій з боку США цей показник може зрости.

Романчук Микола

Recent Posts

Магнітні бурі вдарять у лютому: коли треба уважніше поставитися до самопочуття

Лютий 2025 року принесе кілька магнітних бур, які можуть вплинути на здоров’я метеозалежних людей. Вчені…

5 години ago

Фальшива допомога для переселенців: як шахраї виманюють кошти в українців

В Україні діє багато програм фінансової підтримки для ВПО та людей, що постраждали від війни.…

5 години ago

Чому потрібно боротися зі снами, що повторюються

Всім нам час від часу сниться щось неприємне. Наприклад, як за нами хтось женеться, або ми…

5 години ago

Економіка на грані: на Росію насувається хвиля банкрутств

Російська економіка стоїть перед загрозою масштабного стрибка корпоративних банкрутств, йдеться в доповіді російського аналітичного центру…

5 години ago

Через аномальну спеку до 2100 року може загинути понад 2 млн європейців, – дослідження

Висока температура повітря може вбити на 50% більше людей у Європі до кінця століття. Кількість загиблих від…

5 години ago

Школи та садки змусять батьків платити більше за дітей: уже з лютого

З 1 лютого 2025 року у навчальних закладах запроваджуються нові ціни на дитяче харчування. Зміни…

5 години ago