Російські окупанти отримали дані усіх виробників безпілотних систем в Україні. Йдеться про адреси, номери телефонів, електронні пошти. Втім, сталося це, ймовірно, через нехтування безпековими засобами – вся інформація була розміщена на буклетах Центрального управління безпілотний систем Генштабу ЗСУ. Про це розповів на Facebook волонтер і спеціаліст з аеророзвідки Юрій Касьянов.
Касьянов звернув увагу на те, що буклети з даними виробників оприлюднив російський пропагандистський телеграм-канал. Виявилося, що ворог щонайменше впродовж вже двох місяців має на руках адреси, телефони, прізвища керівників підприємств, які виробляють безпілотні системи. Зокрема, повітряні, наземні, морські дрони та боєприпаси до них. Примітно, що документ налічує аж 75 сторінок інформації.
Ми не знаємо, наскільки достовірною є інформація, яку зберіг і розповсюджує далі ворог. Касьянов зазначає, що це – дані за 2023 рік, та сподівається, що вже встигли провести релокацію.
За його словами, вся ця інформація має бути цілком таємною у воєнний час та “чутливою” у мирний. Втім, вона не містила навіть грифу “для службового використання” і подавалася на загал – всі імена, прізвища, телефони, назви та адреси підприємств містилися на барвистому буклеті ЦУБС Генштабу.
“Навіть у мирний час така інформація називається “чутливою”, а у воєнний призводить до загибелі людей і руйнування виробництва безпілотників. Воювати чим будемо? Буклетами?”, – написав він.
Нагадаємо, у серпні головком Олександр Сирський призначив Романа Гладкого начальником штабу СБС. Це рішення засудила нардепка Мар’яна Безугла. Аналогічну думку висловили й аналітики Deep State. Вони дивувалися, чому в українській армії не знайшлося більш відповідного кандидата на посаду начальника штабу СБС. Український блогер та волонтер Сергій Стерненко зазначив, що призначення Гладкого зруйнує Сили безпілотних систем зсередини.
А з вересня Роман Гладкий тимчасово не виконував свої обов’язки. Все через перевірку СБУ, яку ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. У Генштабі ЗСУ зазначили, що оскільки Роман Гладкий не проходив перевірку перед призначенням на посаду, було вирішено провести її постфактум. Її було ухвалено за результатами засідання комітету Ради з питань національної безпеки, розвідки та оборони.
Відомо, дружина Романа Гладкова має громадянство Росії, а його донька раніше виступала на змаганнях під російським прапором. У 2018 році журналісти опублікували сюжет про спробу російських спецслужб завербувати Романа Гладкого.
Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…