Україна має під прицілом ATACAMS 250 військових об’єктів РФ, потрібен лише дозвіл від США

На території Росії розташовано щонайменше 250 військових і воєнізованих об’єктів, які можуть уразити ракетам ATACMS. Проте наразі США обмежують використання цих ракет для ударів по об’єктах у Росії, дозволяючи застосовувати лише зенітно-ракетні комплекси HIMARS.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). США дали Україні дозвіл завдавати ударів по російських військових об’єктах у тилу з використанням HIMARS, що дозволяє уразити лише 20 із 250 об’єктів.

Серед цих об’єктів лише 17 є аеродромами, і малоймовірно, що російські військові перемістили свої засоби з решти 233 об’єктів.

Удари на великій відстані по російських військових об’єктах у тилу є ключовими для послаблення військового потенціалу Росії, а зняття обмежень на використання Україною західної зброї дозволило б розширити коло важливих цілей.

Аналітики зазначають, що коментарі американських офіційних осіб, зосереджені на передислокації російських авіаційних засобів, поки що здебільшого ігнорують більшість об’єктів у радіусі дії системи ATACMS, по яких українські війська могли б завдати удару, якби американські заборони були зняті.

Багато з 233 військових і воєнізованих об’єктів, що знаходяться в зоні дії системи ATACMS, є великими військовими базами, станціями зв’язку, логістичними центрами, ремонтними майстернями, паливними базами, складами боєприпасів і постійними штабами, з яких було б надзвичайно складно або неможливо швидко передислокувати засоби або швидко посилити їх захист.

“Будь-яка оцінка, яка стверджує, що немає сенсу дозволяти Україні вражати цілі в Росії виключно на основі передислокації повітряних засобів, буде неповною без урахування сотень інших об’єктів, які підтримують війну Росії проти України, і, отже, буде неправильною” – пишуть аналітики.

В огляді зазначається, що українським силам не потрібно завдавати ударів по кожному російському військовому та воєнізованому об’єкту в межах досяжності західної зброї, щоб почати чинити значний оперативний тиск на російську армію. Хоча постійні удари українських безпілотників по російському тилу загрожують деяким із цих об’єктів, вони поки що не настільки значні, щоб змусити російське командування розглянути варіант масштабного перерозподілу систем матеріально-технічного забезпечення, що є вкрай руйнівним процесом.

Загроза для тилових районів Росії, ймовірно, також змусить російське військове командування переглянути розподіл своїх обмежених засобів протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби для захисту більшої території.

Експерти наголошують, що останні успішні удари України по російських військових об’єктах за допомогою високоточної зброї власного виробництва показують нагальну потребу України в завданні подібних ударів. Зняття американських обмежень могло б значно сприяти задоволенню цієї потреби.

Ольга Степанова

Recent Posts

Більше не в моді: ці речі треба викинути зі свого гардеробу, вони вже давно в антитрендах

Так, усім відомо, що мода циклічна. Однак є такий одяг, який уже давно поза межами…

14 хв. ago

Водіям дали всього 10 днів: як уникнути неочікуваних штрафів

Все більше водіїв в Україні встановлюють газобалонне обладнання (ГБО) на свої автомобілі, незважаючи на зростання…

16 хв. ago

Байден надихає Путіна і лякає “слабкодухих” на кшталт Шольца, – The Economist

Американське вето на глибокі удари по РФ надихає Володимира Путіна на продовження агресії і одночасно розхолоджує…

38 хв. ago

Тепер будемо ховатись не від ТЦК, а від поштарів: українцям почали масово розсилати повістки

17 вересня відбулася перша в Україні централізована розсилка повісток у електронному форматі. Як повідомляє Ukrainian…

42 хв. ago

“Корисний і не містить калорій”: Мішель Обама випустила безалкогольний напій

У мережі став вірусним відеоролик за участю Мішель Обами. Покупці одного з магазинів самообслуговування торгової мережі…

45 хв. ago

У Москві в руках чоловіка вибухнув ґаджет під час атаки на “Хезболлу”

У середу, 18 вересня, коли в Лівані відбулася друга хвиля вибухів пристроїв зв’язку, внаслідок якої…

1 годину ago