Удар військ України по російській обороні в Курській області під час першого вторгнення на територію РФ після Другої світової війни оголив ілюзорні “червоні лінії” Кремля та показав пасивну та приглушену реакцію диктатора Володимира Путіна. Така реакція різко контрастує з його риторикою на початку повномасштабної війни проти України.
Про це йдеться в статті американської газети The Washington Post, опублікованій 24 серпня. “Блискавичне вторгнення Києва до Курська на заході Росії цього місяця перетнуло найчервонішу з усіх червоних ліній – прямий наземний напад на Росію – проте реакція Путіна досі була разюче пасивною і приглушеною, що різко контрастує з його риторикою на початку війни”, – йдеться в матеріалі.
Так, у перший день вторгнення 24 лютого 2022 року Путін попередив, що будь-яка країна, яка стане на шляху РФ, нібито зіткнеться з наслідками, небаченими “за всю свою історію”, і ця погроза, вочевидь, стосувалася країн, які можуть озброїти Україну.
Згодом, у вересні 2022 року Путін заявив, що у випадку загрози територіальній цілісності Росії, Москва “безумовно, використає всі засоби, які є в її розпорядженні, щоб захистити Росію та її народ”.
“Це не блеф”, – запевняв голова Кремля і додавав, що росіяни “можуть бути певні”, що територіальна РФ, її незалежність і свобода “будуть забезпечені, я ще раз підкреслюю це, всіма засобами, які є в нашому розпорядженні”, зробивши чітке посилання на ядерну зброю країни-агресора.
Однак нинішній прорив України на Курщині “викрив військові недоліки РФ і оголив ілюзорні червоні лінії Москви”, йдеться в статті.
Тепер дехто на Заході ставить під сумнів стратегію США щодо України: “повільне, вивірене постачання зброї в Україну, щоб уникнути ескалації напруженості у відносинах з Росією, яка, на думку критиків, перекреслила шанси Києва витіснити Росію і призвела до війни на виснаження з масовими жертвами”.
Як пише газета, Україна неодноразово перетинала уявні “червоні лінії” РФ. Зокрема, потоплення російського флагмана “Москва”, підрив Кримського мосту 2022 року, атаки дронів на Кремль і Москву 2023 року, вбивства пропагандистів на території РФ та напади на стратегічні авіабази РФ.
Крім того, західна техніка, яку використовують ЗСУ, теж колись була “червоними лініями”.
На думку багатьох аналітиків, політика США щодо військової допомоги Україні повинна була стати яскравим прикладом, але вона залишилася боязкою, йдеться в матеріалі.
Неназваний російський академік, який говорив на умовах анонімності і має тісні зв’язки з високопоставленими дипломатами РФ, заявив, щокерівництво Росії “дуже серйозно” ставиться до використання американської і західної зброї в глибині РФ, але неясно, чи було ухвалено рішення про те, як реагувати на це.
Влада країни-агресора намагається применшити значення українського вторгнення та провалу свого військового керівництва, пише The Washington Post.
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…