Військовозобов’язані, якщо в них немає відстрочки, підлягають мобілізації. Чи можуть такі українці підписати контракт із ЗСУ, якщо їм вже видали повістку?
ТЦК та СП на власний розсуд розподіляє мобілізованих осіб у військові структури, але особи, що підписали контракт, мають одну можливість — самостійно обирати, де проходити службу. Юрист Дмитро Франчук пояснив, передає РБК-Україна, чи може військовозобов’язаний підписати контракт, якщо йому була видана повістка.
“Однозначної відповіді щодо того, чи можна піти служити за контрактом після отримання повістки, нема. Теоретично це можливо, але на практиці виникають складнощі“, — пояснює він.
За його словами, є певні моменти, які має знати кожен військовозобов’язаний, а саме:
Франчук каже, що спочатку треба звернутись до ТЦК та СП за місцем реєстрації, подати заяву на підписання контракту на службу і додати всі необхідні документи. Після того особу відправляють на військово-лікарняну комісію. Потім потрібно чекати на відповідь ТЦК та СП, чи зможе військовозобов’язаний підписати контракт.
Однак він зауважує на тому, що цей процес довготривалий та немає точних гарантій того, що ТЦК та СП надасть згоду.
“Також потрібно продовжувати виконувати вимоги повістки, поки ви не отримаєте остаточного рішення від ТЦК та СП“, — резюмує він.
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…
В умовах воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років, як правило,…
Американські спецслужби США радять своїм оборонним компаніям посилити охорону й онлайн-безпеку об'єктів. Це пов'язано з…