Військовозобов’язані, якщо в них немає відстрочки, підлягають мобілізації. Чи можуть такі українці підписати контракт із ЗСУ, якщо їм вже видали повістку?
ТЦК та СП на власний розсуд розподіляє мобілізованих осіб у військові структури, але особи, що підписали контракт, мають одну можливість — самостійно обирати, де проходити службу. Юрист Дмитро Франчук пояснив, передає РБК-Україна, чи може військовозобов’язаний підписати контракт, якщо йому була видана повістка.
“Однозначної відповіді щодо того, чи можна піти служити за контрактом після отримання повістки, нема. Теоретично це можливо, але на практиці виникають складнощі“, — пояснює він.
За його словами, є певні моменти, які має знати кожен військовозобов’язаний, а саме:
Франчук каже, що спочатку треба звернутись до ТЦК та СП за місцем реєстрації, подати заяву на підписання контракту на службу і додати всі необхідні документи. Після того особу відправляють на військово-лікарняну комісію. Потім потрібно чекати на відповідь ТЦК та СП, чи зможе військовозобов’язаний підписати контракт.
Однак він зауважує на тому, що цей процес довготривалий та немає точних гарантій того, що ТЦК та СП надасть згоду.
“Також потрібно продовжувати виконувати вимоги повістки, поки ви не отримаєте остаточного рішення від ТЦК та СП“, — резюмує він.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…