Під час обмінів РФ повертає тіла українських військовополонених з явними ознаками катувань, деякі з них повертаються без внутрішніх органів. Це може свідчити про те, що в Росії їх використовують для трансплантації.
Про це йшлося на зустрічі в Анкарі представників родин військовополонених із Надзвичайним та Повноважним послом України в Туреччині Василем Боднаром, передає кореспондент видання “Укрінформ”.
“На сьогодні вже достеменно відомо, що ми отримуємо тіла закатованих з полону (при обміні тіл). Ми отримуємо не тільки закатовані тіла, а тіла, які, на жаль, без органів. Тобто це підтверджує той факт, що чорний ринок трансплантології органів Російської Федерації працює. І, на жаль, працює з нашими військовополоненими. Тому я вважаю, що про це треба казати на весь світ, щоб зупинити цей злочин”, — сказала дружина одного з військовополонених захисників Маріупольського гарнізону.
Вона звернулася до Президента Туреччини з проханням підтримати створення змішаної медичної комісії, яка б стежила за станом здоров’я як українських, так і російських військовополонених. Крім того, жінка попросила Туреччину виступити країною-покровителькою у розв’язанні всіх гуманітарних питань, пов’язаних з обміном військовополонених.
“Насправді розказують дуже страшні речі, переживають за своїх чоловіків, синів. І це реальний біль, який нас стимулює до того, щоб швидше працювати і стимулювати наших міжнародних партнерів вживати певний дій. Одна із основних вимог – це створити міжнародну медичну комісію, яка би досліджувала стан перебування наших військовополонених і допомагала їм боротися з проблемами зі здоров’ям… І це один з меседжів, який був донесений до турецької сторони”, — сказав у коментарі виданню “Укрінформ” посол України в Туреччині Василь Боднар.
Мати військовослужбовця, який третій рік перебуває у російському полоні, наголосила на тому, що багато рідних не дочекалися своїх дітей з полону.
“Я сама мати, і останній зв’язок — я знаю про сина у лютому місяці, коли був обмін. Ми бачимо, в якому стані здоров’я повертаються наші хлопці. Це не передати словами: вони худі, їм потрібна медична допомога. Кожного разу стан їх здоров’я погіршується в полоні. Іде третій рік. І чи дочекаємось, і чи вони дочекаються цього обміну? Ми не знаємо. І тому ми переживаємо… Багато рідних не дочекалися своїх дітей з полону. Це дуже страшно”, — мовила жінка.
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…