Все більше мобілізованих українців шукають законні шляхи, як звільнитися з армії. Адвокат Роман Сімутін розповів, за яких умов це можливо та якими є покрокові дії.
Згідно із законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», військовослужбовці можуть бути звільнені під час воєнного стану за таких умов:
Першим кроком є підготовка документів, які підтверджують право на звільнення. Це можуть бути медичні висновки, документи про інвалідність, рішення суду тощо.
Далі необхідно подати рапорт на ім’я командира частини з проханням про звільнення. Важливо зробити це офіційно, у письмовій формі.
Командування зобов’язане розглянути рапорт у строк до 30 днів відповідно до закону «Про звернення громадян».
У разі позитивного рішення, військовослужбовець проходить стандартну процедуру звільнення: здає речі, отримує обхідний лист та виключається зі списків частини.
Якщо у звільненні безпідставно відмовлено або немає відповіді протягом 30 днів, особа має право звернутися до суду і оскаржити дії командування.
Добровільне звільнення за власним бажанням наразі не передбачено. Демобілізація можлива лише після завершення воєнного стану або на підставі чітко визначених законом причин.
Навіть офіційна відстрочка від мобілізації не гарантує захисту, якщо її вчасно не поновити. У разі…
У селищі Клесів на Рівненщині місцеві жителі проводять туристичні мандрівки до місць колишнього незаконного видобутку…
Ощадбанк розпочав експеримент із залученням штучного інтелекту для спілкування з клієнтами. У рамках проєкту перевіряється,…
У Європі зростає популярність острова Мен — самоврядної території між Британією та Ірландією. У 2024…
Більшість українців зазначають, що їм вистачає грошей на їжу, але не завжди — на одяг…
В Україні хочуть змінити порядок нарахування зарплат держслужбовцям. Прожитковий мінімум більше не впливатиме на оклади…