Мобілізація в Україні: оприлюднено перелік посад для бронювання на 2024 рік

Новий законопроєкт про мобілізацію визначає категорії посад, працівники яких підлягають бронюванню від проходження військової служби.

Адвокат Ігор Ясько назвав, які категорії громадян мають право на відстрочку, пише gsminfo.com.ua.

Бронювання працівників дозволяє надати відстрочку від служби військовозобов’язаним чоловікам, яких “забронює” їх роботодавець. За словами адвоката ухвалений законопроєкт про мобілізацію передбачає бронювання для:

  • працівників органів державної влади, місцевого самоврядування та інших державних органах на посадах, які необхідні для функціонування цих органів;
  • працівників підприємств, установ та організацій, які забезпечують виконання мобілізаційних завдань;
  • робітників підприємств, організацій та установ, що є критично важливими для забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
  • працівників установ, організацій та підприємств, які виробляють товари, виконують роботи або надають послуги, необхідні для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань.

Також за словами адвоката зараз бронювання надають керівництву міністерств, народним депутатам, суддям та дипломатам. Також бронювання можуть отримати чиновники категорії А, голови обласних та районних рад, міські, сільські та селищні голови. 

Чиновники категорії Б та органів місцевого самоврядування можуть забронювати не більше 50% від кількості військовозобов’язаних. Також нардепам дозволили забронювати по два помічники. 

Стосовно тих. хто може отримати відстрочку від мобілізації, то це питання чітко регламентовано статтею 23 ЗУ “Про мобілізацію”. Відповідно на відстрочку є право в працівників наступних посад:

  • військовозобов’язані держслужбовці, що готують висновки до проєктів нормативно-правових актів, проводять фахову, наукову та юридичну експертизу;
  • держслужбовці, що виконують функції з забезпечення кіберзахисту, роботи ПО, адміністрування баз даних в органах, що забезпечують діяльність ОП, ВР та Кабміну;
  • наукові та науково-педагогічні працівники ВНЗ та фахової передвищої освіти, а також наукових установ та організацій, що мають вчене звання або ступінь;
  • педагоги закладів профосвіти, закладів середньої освіти, але за умови, що вони працюють не менше як на 0,75 ставки.
Лисенко Катерина

Recent Posts

Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям

На українських дорогах все частіше можна помітити автомобілі з номерними знаками серії "DI". Це пов'язано…

5 хв. ago

Скільки потрібно вагонів, аби завантажити усіх росіян? Російське видання провело дивні підрахунки

Російське видання підрахувало, скільки вагонів знадобиться, щоб розмістити усіх росіян в одному потязі. Довжина такого складу…

14 хв. ago

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони Путін хоче залишити, як “спірні”

Росія на чолі з володимиром путіним розпочали війну проти України далеко не для того, щоб…

22 хв. ago

У Києві екстрено розгортають блокпости: перевірки транспорту та людей стануть регулярними

У столиці продовжують готуватися до можливих загроз: Київська міська військова адміністрація разом із військовими, поліцією…

29 хв. ago

Як TikTok перетворив затишне лондонське кафе на туристичний кошмар

Колись затишне лондонське кафе, яке було улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців, тепер опинилося в центрі…

35 хв. ago

Працівники ВЛК зовсім озвіріли: б’ють рекорди за розміром хабарів за довідки

На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…

38 хв. ago