Мобілізація в Україні: оприлюднено перелік посад для бронювання на 2024 рік

Новий законопроєкт про мобілізацію визначає категорії посад, працівники яких підлягають бронюванню від проходження військової служби.

Адвокат Ігор Ясько назвав, які категорії громадян мають право на відстрочку, пише gsminfo.com.ua.

Бронювання працівників дозволяє надати відстрочку від служби військовозобов’язаним чоловікам, яких “забронює” їх роботодавець. За словами адвоката ухвалений законопроєкт про мобілізацію передбачає бронювання для:

  • працівників органів державної влади, місцевого самоврядування та інших державних органах на посадах, які необхідні для функціонування цих органів;
  • працівників підприємств, установ та організацій, які забезпечують виконання мобілізаційних завдань;
  • робітників підприємств, організацій та установ, що є критично важливими для забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
  • працівників установ, організацій та підприємств, які виробляють товари, виконують роботи або надають послуги, необхідні для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань.

Також за словами адвоката зараз бронювання надають керівництву міністерств, народним депутатам, суддям та дипломатам. Також бронювання можуть отримати чиновники категорії А, голови обласних та районних рад, міські, сільські та селищні голови. 

Чиновники категорії Б та органів місцевого самоврядування можуть забронювати не більше 50% від кількості військовозобов’язаних. Також нардепам дозволили забронювати по два помічники. 

Стосовно тих. хто може отримати відстрочку від мобілізації, то це питання чітко регламентовано статтею 23 ЗУ “Про мобілізацію”. Відповідно на відстрочку є право в працівників наступних посад:

  • військовозобов’язані держслужбовці, що готують висновки до проєктів нормативно-правових актів, проводять фахову, наукову та юридичну експертизу;
  • держслужбовці, що виконують функції з забезпечення кіберзахисту, роботи ПО, адміністрування баз даних в органах, що забезпечують діяльність ОП, ВР та Кабміну;
  • наукові та науково-педагогічні працівники ВНЗ та фахової передвищої освіти, а також наукових установ та організацій, що мають вчене звання або ступінь;
  • педагоги закладів профосвіти, закладів середньої освіти, але за умови, що вони працюють не менше як на 0,75 ставки.
Лисенко Катерина

Recent Posts

Вручатимуть не лише повістки: ТЦК будуть надсилати чоловікам ще один документ

З 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Тепер, крім повісток військовозобов’язаним, можуть…

6 години ago

Чому ми прокидаємося ночами: що говорять про це лікарі і як упоратися з проблемою

Сон - це не тільки приємне проведення часу, але і невід'ємна частина здорового способу життя.…

6 години ago

Чорна елегантність: Річард Гір із молодою дружиною у вишуканих вбраннях відвідали червону доріжку

На Каннському кінофестивалі зібралися вершки суспільства, де зірки кіно, моди та культури не пропустили можливість…

6 години ago

Винен страх: прем’єр-міністр Естонії пояснила, чому союзники надають Україні мало зброї

Партнери України надають Збройним силам недостатньо зброї через страх, який майстерно використовує російський диктатор Володимир Путін. При…

6 години ago

Закон про мобілізацію вже б’є по економіці: далекобійники перекрили трасу Київ-Одеса

Дальнобійники заблокували трасу Київ-Одеса на знак протесту проти нових правил перетину кордону. З 18 травня інспектори Державної…

7 години ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Наступного тижня мешканцям Київської області доведеться тимчасово забути про газове опалення та кухонні плити. Причиною є необхідність…

7 години ago