Мобілізація в Україні: оприлюднено перелік посад для бронювання на 2024 рік

Новий законопроєкт про мобілізацію визначає категорії посад, працівники яких підлягають бронюванню від проходження військової служби.

Адвокат Ігор Ясько назвав, які категорії громадян мають право на відстрочку, пише gsminfo.com.ua.

Бронювання працівників дозволяє надати відстрочку від служби військовозобов’язаним чоловікам, яких “забронює” їх роботодавець. За словами адвоката ухвалений законопроєкт про мобілізацію передбачає бронювання для:

  • працівників органів державної влади, місцевого самоврядування та інших державних органах на посадах, які необхідні для функціонування цих органів;
  • працівників підприємств, установ та організацій, які забезпечують виконання мобілізаційних завдань;
  • робітників підприємств, організацій та установ, що є критично важливими для забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
  • працівників установ, організацій та підприємств, які виробляють товари, виконують роботи або надають послуги, необхідні для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань.

Також за словами адвоката зараз бронювання надають керівництву міністерств, народним депутатам, суддям та дипломатам. Також бронювання можуть отримати чиновники категорії А, голови обласних та районних рад, міські, сільські та селищні голови. 

Чиновники категорії Б та органів місцевого самоврядування можуть забронювати не більше 50% від кількості військовозобов’язаних. Також нардепам дозволили забронювати по два помічники. 

Стосовно тих. хто може отримати відстрочку від мобілізації, то це питання чітко регламентовано статтею 23 ЗУ “Про мобілізацію”. Відповідно на відстрочку є право в працівників наступних посад:

  • військовозобов’язані держслужбовці, що готують висновки до проєктів нормативно-правових актів, проводять фахову, наукову та юридичну експертизу;
  • держслужбовці, що виконують функції з забезпечення кіберзахисту, роботи ПО, адміністрування баз даних в органах, що забезпечують діяльність ОП, ВР та Кабміну;
  • наукові та науково-педагогічні працівники ВНЗ та фахової передвищої освіти, а також наукових установ та організацій, що мають вчене звання або ступінь;
  • педагоги закладів профосвіти, закладів середньої освіти, але за умови, що вони працюють не менше як на 0,75 ставки.
Лисенко Катерина

Recent Posts

Обов’язкові штрафи для 6 мільйонів чоловіків: як намагаються карати ухилянтів

Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроєкт №12093, який спрощує процес накладення штрафів на військовозобов'язаних за…

7 хв. ago

Кабмін України хоче змінити 22 географічні назви у Криму

Кабінет міністрів України пропонує змінити 22 географічні назви в Криму, які містять символіку російської імперської…

15 хв. ago

Що може розказати про характер людини час її народження

Дата народження впливає на характер людини, адже саме за цією інформацією астрологи складають гороскопи. Щоб…

27 хв. ago

Хто не встигне – може бути мобілізований: кому потрібно подати документи до ТЦК у лютому

Деяким військовозобов'язаним доведеться оновлювати свою відстрочку від мобілізації у лютому. В іншому випадку їх можуть…

36 хв. ago

Як виглядають наймодніші чоботи на весну 2025 року: стилістка показала ідеї модних образів

Чоботи в жокейському стилі - це елегантне і зручне взуття, яке стає справжнім модним акцентом…

44 хв. ago

Путін піде на це лише в крайньому разі: що чекає на Україну

Вторгнення в Україну стало справою життя для російського правителя Володимира Путіна. Він хоче вичавити максимум…

51 хв. ago