Мобілізація в Україні: як знятися з розшуку в ТЦК

У разі оголошення особи у розшук особа може вирішити проблему, добровільно з’явившись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з необхідними документами. Про це “РБК-Україна”  розповів  юрист практики військового права у ЮК “Приходько та партнери” Ярослав Звоненко.

Найшвидший спосіб вирішити проблему — добровільно прийти у відповідний ТЦК. Варто мати з собою документи, що підтверджують вашу особу, і пояснити причини відсутності або неналежного виконання обов’язків. та СП”, – радить експерт.

Він зазначив, що за наявності поважних причин, зокрема хвороби чи сімейних обставин, потрібно надати підтверджуючі документи.

У разі, якщо оголошення у розшук вважається незаконним, громадянин може оскаржити дії ТЦК та СП у суді. Такий варіант актуальний у тому випадку, якщо людина не отримувала повістки або мала законне право на відстрочку, або повідомляв відповідний орган про поважність причини її неявки за викликом за відповідним документом.

Ярослав Звоненко зазначив, що розшук умовно можна розділити на три види: адміністративний, “внутрішній” у ТЦК та СП та кримінальний. Військовозобов’язані в розшук можуть потрапити з багатьох підстав, і серед них:

  • відмова від проходження військово-лікарської комісії;
  • неявка на порядку денному;
  • не оновлення військово-облікових даних, за умови, що ТЦК та СП не могли самостійно взяти інформацію про особу з інших державних реєстрів
  • інші підстави

“Це все, що стосується саме адміністративного розшуку або “внутрішнього”. Спочатку особа потрапляє у “внутрішній” розшук у ТЦК та СП, де відповідне порушення спочатку заноситься до АІТС “Оберіг” у розділі “Порушення ВО” (ВО – військовий облік)” , – каже юрист.

Після цього від імені начальника ТЦК та СП на голову управління Національної поліції відповідного рівня та регіону подається відповідна заява. Це тягне за собою оголошення до адміністративного розшуку, що передбачено статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 27 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

“У кримінальний розшук особу можуть оголосити за порушення статті 336 Кримінального кодексу України, яка передбачає ухилення особою від мобілізації, а саме після отримання ним повістки на відправлення”, – каже Звоненко.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Всіх батьків відправляють у податкову за «кодом» для дітей: у Кабміні дали пояснення

У Кабміні попередили всіх батьків стосовно ідентифікаційних номерів (ІПН) дітям. Навіщо дитині індивідуальний податковий номер? Зазвичай ІПН…

11 години ago

“4 роки служби або 4 роки на зоні”: скандальний експерт надав вибір ухилянтам

Одіозний Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, висловив думку в ефірі "Radio NV", що встановлення…

11 години ago

В Україні змінили правила реєстрації деяких авто: що мають знати водії

В Україні суттєво спростили реєстрацію волонтерських автомобілів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу для захисту держави.…

11 години ago

Стало відомо, скільки північних корейців вже померло за Путіна

Присутність військових Північної Кореї на війні проти України підтверджена пораненими й загиблими солдатами, свідченнями очевидців…

11 години ago

Син радника аятоли Хаменеї постачає іранську зброю в Росію, – Bloomberg

Як зазначає видання, Хоссейн Шамхані - син колишнього міністра оборони Ірану, який зараз перебуває на…

11 години ago

Українцям готують чергову шокову терапію: електроенергія подорожчає в декілька разів

Українців чекає новий виклик: електроенергія, яка і так вже б’є по бюджету кожної родини, може…

11 години ago