Мобілізація в Україні: як знятися з розшуку в ТЦК

У разі оголошення особи у розшук особа може вирішити проблему, добровільно з’явившись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з необхідними документами. Про це “РБК-Україна”  розповів  юрист практики військового права у ЮК “Приходько та партнери” Ярослав Звоненко.

Найшвидший спосіб вирішити проблему — добровільно прийти у відповідний ТЦК. Варто мати з собою документи, що підтверджують вашу особу, і пояснити причини відсутності або неналежного виконання обов’язків. та СП”, – радить експерт.

Він зазначив, що за наявності поважних причин, зокрема хвороби чи сімейних обставин, потрібно надати підтверджуючі документи.

У разі, якщо оголошення у розшук вважається незаконним, громадянин може оскаржити дії ТЦК та СП у суді. Такий варіант актуальний у тому випадку, якщо людина не отримувала повістки або мала законне право на відстрочку, або повідомляв відповідний орган про поважність причини її неявки за викликом за відповідним документом.

Ярослав Звоненко зазначив, що розшук умовно можна розділити на три види: адміністративний, “внутрішній” у ТЦК та СП та кримінальний. Військовозобов’язані в розшук можуть потрапити з багатьох підстав, і серед них:

  • відмова від проходження військово-лікарської комісії;
  • неявка на порядку денному;
  • не оновлення військово-облікових даних, за умови, що ТЦК та СП не могли самостійно взяти інформацію про особу з інших державних реєстрів
  • інші підстави

“Це все, що стосується саме адміністративного розшуку або “внутрішнього”. Спочатку особа потрапляє у “внутрішній” розшук у ТЦК та СП, де відповідне порушення спочатку заноситься до АІТС “Оберіг” у розділі “Порушення ВО” (ВО – військовий облік)” , – каже юрист.

Після цього від імені начальника ТЦК та СП на голову управління Національної поліції відповідного рівня та регіону подається відповідна заява. Це тягне за собою оголошення до адміністративного розшуку, що передбачено статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 27 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

“У кримінальний розшук особу можуть оголосити за порушення статті 336 Кримінального кодексу України, яка передбачає ухилення особою від мобілізації, а саме після отримання ним повістки на відправлення”, – каже Звоненко.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Британська модниця №2: різдвяні образи принцеси Шарлотти

Лише одна людина може відвернути увагу від незмінно стильної принцеси Уельської на Різдво. І це…

4 години ago

Більше жодних ігор: навіть дружину та чоловіка можуть засудити за “недитячі” іграшки

Тема регулювання інтимного контенту в Україні давно викликає суперечки, але останнім часом вона набула ще…

4 години ago

За кермо не можна: з якого віку водіям заборонили керувати авто

Українцям розповіли, після якого віку водіям не можна сідати за кермо автомобіля. Про це пише SUV News, посилаючись на…

4 години ago

Ковбаса стає делікатесом для українців: цінники у магазинах зашкалюють

Ковбаса стає практично делікатесом для українців, оскільки ціни на цей популярний продукт зростають стрімкими темпами.…

4 години ago

Щось у ядрі Землі може змінювати тривалість днів: вчені розкрили незвичайну загадку

На Землі цикл день-ніч визначений чітко, адже кожна доба закінчується за 24 години до початку наступної.…

4 години ago

Люди на Землі стали повільніше старіти – ВООЗ

За останні сто років швидкість когнітивного старіння людей значно знизилася. Про це заявили експерти ВООЗ та міжнародний колектив…

4 години ago